10 C
Lutsk
Понеділок, 26 Лютий, 2024
Всі новини Проповіді Публікації

Без любові неможливо наблизитись до Бога: проповідь у день пам’яті апостола і євангеліста Iоанна Богослова

 В імя Отця, і Сина, і Святого Духа!

Сьогодні свята Церква вшановує пам’ять Апостола любові – Іоанна Богослова. І коли ми чуємо, що апостол вчив про любов, то нам здається, що ця любов має бути такою гарячою і піднесеною, що не повинна доторкатися до землі. Але та любов, про яку говорить святий апостол, жива, конкретна і реальна. Адже він говорить, що якщо ми говоримо, що любимо Бога, але не любимо ближнього свого, то ми обманюємо. Тому що, як ми можемо любити Бога, Якого не бачили, якщо ми не любимо ближнього, якого бачимо кожного дня.

Святий апостол і євангеліст Іоанн Богослов був сином галілейського рибалки Заведея та дружини його Соломії. Він був учнем Пророка, Предтечі і Хрестителя Іоанна. Пізніше, почувши проповідь Іоанна Хрестителя про обітованного Месію – Іісуса Христа, він покидає Іоанна Предтечу, та стає вірним учнем Спасителя.

Апостол Іоанн був улюбленим учнем Іісуса Христа за свою жертовну любов і чистоту. Він був одним із трьох найближче наближених до Господа.

Святий Іоанн Богослов був присутнім при усіх чудесах, які звершував Іісус Христос. Він був одним із трьох апостолів, кого Спаситель взяв на Фавор, де було Його Преображення. На Таємній Вечері він сидів біля Господа, припавши Йому на груди і запитуючи ім’я того, хто зрадить Його. Іоанн Богослов був єдиним з апостолів, хто не покинув свого Учителя і був поруч на суді в превосвященників Анни і Каяфи. Апостол Іоанн слідував за Спасителем Хресною дорогою. І він, не побоявся бути біля Учителя на Голгофі, де був вручений Божій Матері, а в його лиці і весь людський рід, для опіки і заступництва.

Святий апостол і євангеліст Іоанн Богослов неодноразово був близьким до смерті. І під час бурі у морі, і коли пив отруту, і навіть тоді, коли його кинули в котел з киплячою олією. Але кожного разу Господь зберігав свого вірного учня і проповідника Його Імені.

Коли все ж настав час апостолу відходити з земного життя, то він разом з сімома своїми учнями вийшов за межі міста і наказав їв викопати хрестовидну яму. Іоанн ліг в яму і наказав своїм учням засипати його.

Іоанн Богослов – єдиний з апостолів, хто помер своєю смертю, проживши більше ста років, довго залишаючись єдиним свідком земного шляху Господа.

Свята Церква називає Іоанна Богослова – Апостолом Любові. Тому що все своє життя він вчив, що без любові ми не зможемо наблизитись до Бога. Він навчав не тільки словами, але й власним прикладом. Відомий випадок, коли апостол Іоанн наставляв молодого розбійника, і той настільки проникнувся тим, з якою любов’ю до нього говорив Іоанн, що покаявся і став на шлях спасіння.

Передання нам говорить, що коли Іоанн Богослов уже був у похилому віці і вже не міг проповідувати, то постійно повторював: ”Діти, любіть один одного!” Також він повчав, що хто виконає заповідь любові, той виконає усі заповіді.

Нехай же сьогодні Милосердний Господь, по молитвам святого апостола і євангелиста Іоанна Богослова, дасть нам ту любов, про яку проповідував відданий учень Христовий. Ту любов, якою ми будемо наближувати себе до Бога і спасати наші безсмертні душі! Амінь!

Протоієрей Валентин Чічков

настоятель Свято-Вознесенського храму

м.Луцьк

Вас може зацікавити

У селі Сошичне звершили чин Заупокійного відспівування Захисника України

Редактор Головний

21 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У Світлу суботу архієпископ Нафанаїл очолив святкову Літургію в Старосільському монастирі. ФОТО

Редактор Головний