22.2 C
Lutsk
Понеділок, 20 Травень, 2024
Всі новини Проповіді Публікації

Проповідь у четвертий день Великого посту

Во ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. 

У ці святі дні Великого посту душа кожної людини по-особливому потребує покаяння. Ідучи своїм життєвим шляхом, ми усі наближаємось до межі, за якою вже нема можливості приносити плоди покаяння. І саме піст – це той час, коли навколо нас усе пробуджується від зимового сну, даючи і нам можливість долучитися до весни духовної, аби всім своїм внутрішнім єством повсякчас молитися Богу.

Великий піст є важливим і найдревнішим із багатоденних постів. Його встановив наш Господь, коли сорок днів та ночей постився та молився у пустині: «Іісус, сповнений Духа Святого, повернувся від Іордану і поведений був Духом у пустиню. Там сорок днів Він був спокушуваний дияволом і нічого не їв у ці дні і по їх закінченні накінець зголоднів» ( Лк. 4:1-2)

Період Великого посту – чудова можливість не тільки утримуватись від їжі, але й зі щирим серцем приносити плоди покаяння, вдосконалювати себе у справах милосердя та любові.

Наше життя швидкоплинне, тому кожну його мить потрібно цінувати і застосовувати заради нашого спасіння. Усі ми, по можливості, повинні присвячувати свій вільний час духовно корисному читанню Святого Письма, а також творам святих отців.

Дуже важливим для душі кожного із нас у цей період є відвідування храму та участь у богослужіннях. Кожен православний християнин знайомий зі словами покаянного канону Андрія Критського: «Помилуй мене, Боже, помилуй мене!» Та як важливо не лише бути знайомим, але по-справжньому просити у Господа прощення, по-справжньому бажати очистити свою душу від тягару гріхів, щоб приготувати себе до зустрічі з нашим Творцем. «Покаяння – це дерево життя, тому що воскрешає багатьох померлих гріхами», – каже преподобний Єфрем Сирін. І справді, у рутині життя людина забуває про спасіння своєї душі, потопаючи у гріхах.

Дай, Боже, кожному із нас докласти максимум зусиль, щоб з Божою допомогою подолати свої вади і гріхи, досягаючи чистоти та досконалості, бо саме до цього покликана кожна людина. Амінь.

ієрей Владислав Годунко,

клірик храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Цегів

(Горохівський благочинний округ)

Вас може зацікавити

27 березня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

29 травня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У день Преображення Господнього єпископ Афанасій звершив святкове богослужіння у Свято-Покровському храмі

Редактор Головний