Сей есть Сын мой возлюбленный, о нем же благоволих: того послушайте. (Мф. 3:17; 17:5)
Таким був голос Предвічного Бога Отця до людей про предвічного Бога Сина, коли Син, з волі Отця, дією Духа, прийняв людську плоть від Діви та звершував спасіння загиблого людства. Браття! Проявимо послух перед Сином Божим, як того бажає від нас Бог, нехай проявить себе на нас Божественне благовоління.
Можливо, хто-небудь скаже: “І хотілося б мені послухати Сина Божого, але як досягнути цього, коли пройшло уже близько двох тисяч років з того часу, як Господь наш Іісус Христос перебував на землі плоттю та проповідував всесвяте вчення?”
Досягнути того, щоби бути нам постійно з Христом, безперервно слухати сладчайший голос Його, наповнюватися животворним вченням Його, – дуже зручно: Господь Іісус Христос і донині перебуває з нами. Він перебуває з нами у святому Євангеліє Своєму, перебуває з нами посередництвом святих церковних таїнств, перебуває всюдиприсутністю Своєю та всемогутністю, перебуває так, як належить перебувати необмеженому, вседосконалому Богу. Перебування Своє з нами Господь явно доводить через звільнення душ від гріховного полону, обдаруванням дарів Святого Духа, знаменнями та багатьма чудесами.
Усі, хто бажає приступити до Господа та з’єднатися з Ним на віки, повинні почати цю святу справу з ретельнішого вивчення слова Божого, повинні почати з вивчення Євангелія, у якому пізнається Христос, з якого говорить та діє Христос. Слова Євангелія – Дух суть, и живот суть (Ін. 6:63). Вони плотську людину перетворюють у духовну, і душу, вражену гріхом та життєвою суєтністю, оживляють. Вони – Дух суть та живот суть: побережися велике слово Духа пояснити твоїм розумом, що бродить землею; побережися слово, сповнене великою Божественню силою, пояснити так, яким воно легким може здатися мертвій душі твоїй, мертвому серцю твоєму, мертвому розуму твоєму. Слово, промовлене Святим Духом, і пояснюється тільки одним Святим Духом.
Хто бажає приступити до Господа, щоб почути Його Божественне вчення, Ним оживитися та спастися, приступіть, станьте перед Господом з великим благоговінням та святійшим страхом, як стоять перед Ним Його світлі ангели, Його херувими та серафими. Вашим смиренням зробіть землю, на якій ви стоїте, небом. І заговорить до вас Господь зі святого Євангелія Свого, як до возлюблених учнів Своїх! А святі Отці, які тлумачать святе Євангеліє через дар Святого Духа, нехай будуть для вас керівниками у точному та непогрішному розумінні святого Євангелія. Тяжко приступати до Євангеліє, до Господа Іісуса Христа, Який живе у Ньому, без відповідного благоговіння, зухвало та самовпевнено. Господь прийме одних смиренних, які свідомо розуміють свою гріховність та нікчемність, які сповнені покаянням, а від гордих відвертається. Відвертання лиця Господнього від зухвалого спокусника – так називаю неблагоговійного, легковажного та холодного слухача, – вражає спокусника вічною смертю. Сповістив богодухновенний старець Симеон про втіленого Бога-Слова: “Се лежит Сей на падение и на востание многим во Израили, и в знамение пререкаемо” (Лк. 2:34). Слово Боже – камінь, камінь безмірної величини та тяжкості, – і хто впаде на камінь цей, розіб’ється (Мф. 21:44).
Браття, будемо благоговійними та діяльними слухачами Слова Божого! Проявимо покірність Отцю Небесному, Який сьогодні говорив до нас зі святого Євангелія про всесвяте Своє Слово: “Сей есть Сын мой возлюбленный, о нем же благоволих: того послушайте” (Мф. 17:5). Того послухаймо! Того послухаймо! і благовоління Отця Небесного перебуває над нами во віки віків. Амінь.