11.8 C
Lutsk
Четвер, 28 Березень, 2024
Волинська єпархія Всі новини

Православний фестиваль “Фавор”: у таборі обрали “Містера і Місс “Фавор” 2021″

Хто Тіло Моє споживає і Кров Мою п’є, той у Мені перебуває і Я  у ньому“, – так сказав Господь про таїнство Євхаристії. І, дійсно, саме у таїнстві Причастя християнин має унікальну можливість зустрітися зі Спасителем. Отож, фактично, центральним моментом проведення православного молодіжного фестивалю “Фавор” є Божественна Літургія, яка традиційно служится у четвер, четвертого дня проведення фестивалю.

Отож, 22 липня Божественну Літургію у таборі православної молоді очолив клірик Свято-Покровського кафедрального храму Луцька і проректор ВДС з навчальної роботи архімандрит Феофан (Кирилюк). Йому співслужив протоієрей Михаїл Кулакевич. Окрасою богослужіння став спів молодіжного хору, сформованого з “фаворіців” та хору священників – учасників фестивалю. Цієї Літургії до святого таїнства Причастя приступили усі присутні, отож кульмінаційним моментом фестивалю “Фавор” стало єднання його учасників навколо євхаристичної чаші.

По тому охочі мали можливість поплавати озером Тросне на спортивних байдарках. Робили вони це під керівництвом учасників волинського спортивно-туристичного клубу “Стохід”.

Також можна було спробувати долати різні перешкоди під час майстер-класу зі спортивного туризму, який провели також учасники туристичного волинського клубу “Стохід”. Дехто лазив по канатах та плетених драбинах, які певною мірою імітують природні перешкоди, які доводиться долати мандрівникам – поціновувачам дикої природи, та особливості місцевості, які трапляються на їхньому шляху.

Також для купання в озері Тросне був облаштований і своєрідний “аквапарк”.

Нагадаємо, що темою цьогорічного “Фавору” є Церква та життя у ній. І напевно ніхто так не розкаже про саме духовні аспекти шляху православного християнина, як ті люди, які повністю присвятили себе Богу і духовним подвигам, тобто монахи.

Отож, цього дня із молоддю поспілкувався намісник Свято-Хрестовоздвиженського Чарторийського монастиря архімандрит Володимир (Гапонюк). Отець Володимир розповів, чому варто бути не номінальним, а справжнім православним християнином, зокрема і про те, чому варто ходити до храму та брати участь у церковних таїнствах.

Церква є стовпом і утвердженням істини, тому потрібно її триматися. І якщо ми віримо у Бога по-справжньому і любимо Його, то наша душа прагнетиме до храму“, – наголосив архімандрит Володимир.

Він також зауважив, відповідаючи на запитання щодо деяких сучасних феноменів релігійного життя, що сучасний інформаційний простір насичений різними речами, у тому числі і певними явищами релігійного плану, отож він порадив молоді керуватися тією духовною поживою, яку дає Православна Церква: “у Церкві є все, що потрібно для нашого спасіння. Але часом окремі люди прагнуть чудес, видовища, чому і з’являються новини про якихось там “чудотворців”, “прозорливих отроків”, “пророків”, тощо.  Але до цього слід ставитися як, до прикладу, до грибів незнайомого виду. Не знаєте, чи він їстівний чи отруйний – не зривайте і не кладіть у кошик і не несіть додому“.

А для того, щоби правослване духовне життя було правильним, а спосіб життя воцерковленої людини, або, так би мовити, життя “практикуючого православного християнина” приносило радість і  було потребою, віра, звісно, має бути усвідомленою. І ніщо так не допомагає її формуванню як знання Святого Письма та його правильне розуміння у світлі церковного вчення. І саме бажання мати такі знання та вдосконалювати їх вже більше року об’єднують учасників групи вивчення Священного Писання, яка, з благословення архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, діє при Свято-Покровському кафедральному храмі Луцька. Ця група гуртує саме молодих людей і заняття із вивчення Біблії із ними проводить клірик Свято-Покровського кафедрального храму архімандрит Феофан (Кирилюк). І ці молоді люди як раз і завітали на фестиваль “Фавор”, щоби поділитися з однолітками своїм досвідом.

Читати також: Прихожани Свято-Покровського храму Луцька вивчають Священне Писання на біблійних групах – що це і для чого

До слова, в ході цьогорічного фестивалю отець Феофан читає його учасникам лекції з доволі цікаві лекції з Нового Завіту. А учасники луцької групи з вивчення Біблії свідчать, що православній молоді варто читати і вивчати Біблію.

Я хожу до храму, але певний час Біблії грунтовно не читав. Звісно, виникали запитання, але навіть церковні проповіді далеко не завжди давали на них відповіді. Одного разу мій одноккласник сказав мені, що він хоч і не ходить до храму, але читав Біблію і знає про Бога. І мене “зачепило”. І коли отець Феофан почав із нами займатися, я із задоволенням почав відвідувати ці заняття. І що цікаво, що там ми не просто вивчаємо “букву” Писання, але його правильне розуміння згідно святоотцівського вчення“, –  розповів лучанин Микола.

Я у Церкві з дитинства, у підлітковому віці почалися запитання, далі так тривало. Щось я питала в священників, щось знаходила в книжках, інтернеті, звісно, я лишилась православною, знаходила якісь православні ресурси, інформацію. Але ось ці заняття у нашій групі дуже зміцнили мою віру“, – додала учасниця групи Мар’яна.

А лучанка Катерина навіть зауважила, що таке вивчення Біблії  змінило її життя: “дивним промислом Божим багато чого у мене змінилося на краще. Життя і життя у Церкві дійсно має тепер справжній сенс, я тепер не можу так як часом було у мене раніше. Рідні і близькі бачать у мені ці зміни“, – розповіла дівчина.

Отож луцькі “екзегети” порадили молодим людям спробувати збиратися разом та читати і вивчати Біблію. Тим більше, що у тому ж інтернеті можна знайти відповідні православні ресурси. “Якщо крім вас нікого нема, нема поруч друга, якому б це було цікаво, нема керівника, тоді читайте Писання самі, але читайте із молитвою. І Господь почне вам відкривати його сенс”, – порадив лучанин Сергій.

А завершився четвертий день “Фавору” обранням “Містера та Місс “Фавор” 2021″. Участь у конкурсі взяли хлопці і дівчата з усіх 5 загонів. Програма конкурсу включала до себе представлення, танці, рольові сценки та презентацію оригінального творчого реноме. До слова, учасниками журі були священники.

За результатами конкурсу “Місс “Фавору” 2021″ стала Анастасія Волкова, а “Містером “Фавору” 2021″ – Андрій Дубина. Була і номінація “приз глядацьких симпатій”. У ній “містером “Фавору” 2021 став Микола Глинюк, а “Місс “Фавору” 2021 – Олена Якимчук.

Автор – Костянтин Олексюк

Вас може зацікавити

Проповідь у день пам’яті великомучениці Варвари

Редактор Головний

Викладачі та студенти Волинської духовної семінарії вітають ректора з Днем ангела. ВІДЕО

Редактор Головний

Напередодні свята Собору отців Києво-Печерських єпископ Афанасій звершив всенічне бдіння у кафедральному соборі

Редактор Головний