10 C
Lutsk
Вівторок, 3 Жовтень, 2023
Волинська єпархія Документи Новини

Посадовці незаконно оформили право власності на церковний будинок, у якому зареєстрований та проживає священник з Садова разом із малолітніми дітьми

У селі Садів Луцького району Волинської області посадовці старостинського округу спільно з іншими посадовими особами, ймовірно, зловчиваючи владою та перевищуючи свої службові повноваження, оформили право власності на церковний будинок, у якому проживає та офіційно зареєстрований місцевий священник прот. Володимир Мелесь.

Про це кримінальне порушення священнослужитель повідомив до слідчого відділу Луцького РВП Луцького ВП ГУНП у Волинській області.

Прот. Володимир Мелесь у заяві зазначає, що він разом зі своєю сім’єю зареєстрований та проживає у цьому будинку.

Однак, за словами священника, 24 листопада 2019 року ФОПом О. М. Музичук був виданий технічний паспорт на цей будинок без будь-яких документів та без будь-яких технічних замірів.

Водночас, технічна інвентаризація житлового будинку не проводилась, не складалась й інвентаризаційна справа.

В.о старости Садівського Старостинського округу І.І. Шендюх не видавав витягу з господарської книги №1 за 2016-2020 р.

А вже 13 травня 2020 року приватний нотаріус Луцького міського нотаріального округу Наталія Курта, ймовірно, безпідставно, без будь-яких належних доказів та з порушенням чинного законодавства зареєструвала право власності на цей будинок.

Як зазначає прот. Володимир Мелесь у своїй заяві, нотаріус не мала на це права, оскільки посадові особи релігійної громади Казанської ікони Божої Матері ПЦУ села Садів жодних документів до нотаріуса не подавали. Втім, Наталія Курта зареєструвала право власності на житловий будинок за юридичною особою на підставі виписки із господарської книги.

Утім, ця виписка не є правовстановлюючим документом, на підставі якого виникає право власності на нерухоме майно.

Також нотаріус Наталія Курта є нотаріусом Луцького міського нотаріального округу, тому не мала права вчиняти дії щодо майна, яке відноситься до юрисдикції нотаріусів Луцького районного нотаріального округу. Цим вона перевищила свої повноваження.

У підсумку, 20 травня 2020 року священнослужитель звернувся до правоохоронців з проханням перевірити цю інформацію у межах кримінального провадження шляхом вчинення відповідних слідчих (розшукових) дій після внесення відповідних відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та через 24 години після цього надати йому витяг з реєстру.

Заява про злочин слідчому РВП

Вас може зацікавити

У неділю про розслабленого керуючий єпархією звершив богослужіння у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

Учасники товариства імені прп. Ніколи Святоші роздавали лепеху задля онкохворих діток

Редактор Головний

Престольне свято кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської. ФОТО

Редактор Головний