19.3 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Новини

Побачила світ нова монографія клірика єпархії “Луцька Покровська церква: нариси історії”

Побачила світ чергова монографія клірика Волинської єпархії УПЦ протоієрея Олександра Федчука про історію древнього Свято-Покровського храму Луцька.

29 квітня 2024 року храм отримав перші 50 примірників книги “Луцька Покровська церква: нариси історії”.

У ній автор видання розповідає історію єдиного зі вцілілих древніх храмів Луцька, який згадується у збережених документах із другої половини XVI ст. (але сам він древніший); декілька разів перебудований протягом XVII-XIX ст.; протягом 1803-1880 рр – соборний для Луцького повіту і єдиний у Луцьку діючий православний храм…  Також в книзі згадують і священників, які звершували служіння у храмі, відданих парафіян, церковно-приходську школа та багато іншого.

“Мій щирий дар безцінному скарбу мого життя – Луцькій Покровській церкві, в якій мене хрестили, в якій я став усвідомленим християнином, в якій я був на послусі у юності своїй, в якій я є кліриком уже понад 20 років.

 

Це те, що планувалося й писалося добрих десять років, якщо не трохи більше… Весь час на “біографію” рідної церкви не вистачало то часу, то якоїсь інформації. Вже років три або чотири це лежало готовим на 90%, потім на 95%, на 99%. Це відкладалося вбік, писалося щось інше, знову інше, і далі інше. А книга про рідну церкву дочекалася свого часу аж одинадцятою.

 

Зате вона – допоки найбільша за обсягом у моєму доробку. Але я не скажу, що вона не могла бути ще більшою – могла, бо це дійсно величний храм із величною історією, хоча складали її здебільшого цілком звичайні люди”, – коментує видання автор монографії прот. Олександр Федчук.

“Сподіваюся, що цю історію буде продовжувати писати ще не одне покоління наших майбутніх нащадків, які матимуть за честь складати громаду Покровської церкви міста Луцька”, – наголошує священнослужитель.

До слова, усі охочі зможуть придбати книгу трохи згодом, коли храм отримає замовлення в повному обсязі.

А вже зовсім скоро, після свята Воскресіння Христового, у Свято-Покровському храму проведуть презентацію книги-“біографії” храму.

Вас може зацікавити

У Неділю про блудного сина архієпископ Нафанаїл звершив Божественну літургію

Редактор Головний

Владика Нафанаїл відвідав приходи Камінь-Каширського благочиння. ФОТО

Редактор Головний

У які дні 2024 року не можна вінчатися і чому?

Редактор Головний