9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Волинська єпархія Документи Новини

Невже Садівський староста вкотре “пішов” на злочин?

Ми вже повідомляли про ймовірні незаконні дії в. о. старости Садівського Старостинського округу Торчинської селищної ради Луцького району Волинської області Івана Івановича Шендюха щодо надання витягу з погосподарських книг для реєстрації права власності  будинку, у якому зареєстрований та проживає священник УПЦ В. Я. Мелесь разом зі своєю родиною та малолітніми і неповнолітніми дітьми.

На даний час Луцьким РВП Луцького ВП ГУНП у Волинській області здійснюється кримінальне провадження за № 12020030130000489 від 22 травня 2020 року за заявою В. Я. Мелеся.

Правова кваліфікація кримінального правопорушення – частина 1 статті 358 Кримінального кодексу України (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів.

У Єдиному реєстрі судових рішень наявна ухвала Луцького міськрайонного суду Волинської області від 15 квітня 2019 року у справі № 161/2633/19 (провадження № 1-кп/161/520/19 у кримінальному провадженні  за № 12018030130001100 від 13.12.2018 року) про обвинувачення уродженця с. Садів Луцького району Волинської області, який працює на посаді виконувача обов’язків старости Садівського Старостинського округу Торчинської селищної ради Луцького району Волинської області.

Як зазначається в ухвалі Луцького міськрайонного суду: «Обвинувачений ОСОБА_1 25.09.2018 року, знаходячись в адміністративному приміщенні АДРЕСА_2, діючи згідно з рішенням сесії Торчинської селищної ради від 22.05.2018 №26/9 «Про покладення обов’язків старости», рішення сесії Торчинської селищної ради від 22.05.2018 року №26/8 «Про утворення старостинських округів Торчинської селищної ради та затвердження положення про старосту Торчинської селищної ради», розпорядження голови Торчинської селищної ради від 23.05.2018 року №42 «Про покладання обов’язків по вчиненню нотаріальних дій та вчиненню дій щодо ведення по господарського обліку», будучи на посаді виконувача обов’язків старости Садівського старостинського округу Торчинської селищної ради, тобто посадовою особою органу місцевого самоврядування, який в межах своїх повноважень зобов’язаний дотримуватись Конституції України та Законів України, діючи умисно, маючи на меті вчинення неправомірних дій, скориставшись наданими йому повноваженнями, всупереч п.2.3 Розділу ІІ, п.4 розділу ІІІ «Порядку вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування», затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 11.11.2011 №3306/5 та ст.43 ЗУ «Про нотаріат», склав та видав завідомо підроблений офіційний документ – «довіреність» від 25.09.2018 року, який зареєстрований в Єдиному реєстрі довіреностей, посвідчених у нотаріальному порядку під №101 про повноваження 25.09.2018 року ОСОБА_2, паспорт серії НОМЕР_1 на утриманні від імені ОСОБА_3 в СГПП «Несвіч» орендної плати за здану останнім в оренду земельної ділянки, що не відповідало дійсності та чим було порушено право останнього, відповідно до вимог ст.206 Земельного кодексу України на утримання плати за землю. Зокрема, ОСОБА_1 достовірно знаючи, що ОСОБА_3 не був присутній при нотаріальній дії та не уповноважував ОСОБА_2 вчиняти від його імені будь-яких дій, склав, видав та підписав офіційний документ «довіреність» від 25.09.2018 року, яким посвідчив підпис заявника у довіреності, факт волевиявлення довірителя та фактичне підписання такого документу громадянином ОСОБА_3.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованого йому кримінальному правопорушенні визнав повністю».

Тобто це вже не перший випадок можливої підробки в. о. старости Іваном Івановичем Шендюхом офіційних документів.

Відтак, у випадку доведення органом досудового розслідування незаконної видачі в. о. старости Старостинського округу Торчинської селищної ради Іваном Івановичем Шендюхом витягу із погосподарських книг, то дії останнього будуть кваліфікуватися за статтею кримінального кодексу, яка встановлює повторність, тобто є обтяжуючою обставиною та передбачає відповідальність у вигляді реального позбавлення волі.

На даний час Іван Іванович Шендюх уникає зустрічі із слідчою для дачі показів, мотивуючи своєю відпусткою.

Досудове слідство триває.

Вас може зацікавити

Радуйся, радосте наша: перший день загальноєпархіального Хресного ходу. ФОТОРЕПОРТАЖ

Редактор Головний

Не дожив до свого 50-річчя один день: на Маневиччині клірики єпархії відспівали загиблого захисника України

Редактор Головний

Єпископ Афанасій очолив святкування з нагоди престольного свята Свято-Миколаївського храму Луцька

Редактор Головний