20.3 C
Lutsk
Субота, 15 Червень, 2024
Всі новини Запитання священнику Публікації

Навіщо ставити свічки перед іконами?

Свічка має кілька символічних значень. Перш за все, вона є проявом нашої жертви Богові, нашої відданості і любові до Нього. Те полум’я, що піднімається від свічки, символізує наше горіння і прагнення до Творця. Крім того, м’якість свічки, які зазвичай роблять з воску, зображує м’якість нашої душі, нашу податливість і готовність до покаяння – головної умови досягнення Царства Божого.

За зауваженням одного сучасного подвижника, горіння свічки в храмі – це, перш за все, образ нашого ставлення до Бога і тим, хто сподобився успадкувати блаженство разом з Ним. Саме тому ми запалюємо свічки як перед іконами Господа, так і перед іконами Пресвятої Богородиці та інших святих.

Подібна практика – це зовсім не язичництво, зовсім не бажання задобрити Бога і Його святих угодників. Запалюючи перед іконами свічки, ми тим самим висловлюємо свою любов і повагу до того, хто зображений на іконі.

Кожен з нас, приходячи в храм, розуміє, що головна мета такого приходу – це молитва. При цьому ми розуміємо, що молитва може мати не тільки вербальний характер, але і вдаватися в певні дії. І якраз одним з таких «діяльних» проявів молитви є запалювання свічок перед іконами.

Але при цьому ми повинні пам’ятати, що запалення свічки саме по собі, тобто як чисто механічна дія, що не супроводжується молитвою, не має сенсу, адже Богу потрібні не наші свічки, а наші душі і серця.

Відповідає Андрій Музольф, викладач Київської духовної академії. 

Вас може зацікавити

Людина, яка попри усі труднощі, живе по Божим законам, уподібнюється святим мученикам, – Предстоятель

Редактор Головний

29 лютого 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Чому пророку Іоанну Хрестителю не дано було право вибору, якщо він відразу з чрева матері своєї наповнився Духом Святим?

Редактор Головний