3.9 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Волинська єпархія Всі новини Фото

Архіпастир очолив утреню з чином погребіння Святої Плащаниці у кафедральному соборі. ФОТО

14 квітня 2023 року, напередодні Великої Суботи, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл очолив утреню з чином погребіння Плащаниці у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської.

Свята Плащаниця – великий прямокутний плат із зображенням тіла Спасителя – виноситься наприкінці вечірні Великої П’ятниці. 

Йому співслужили архімандрит Фотій (Бегаль), завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), настоятель храму прот. Володимир Яцишин, прессекретар єпархії прот. Віктор Аніпко, благочинний Луцького кафедрального округу прот. Вадим Лебедь та клірики кафедрального собору.

Богослужбові тексти утрені Великої Суботи (вона може звершуватись у Велику П’ятницю ввечері) присвячені погребінню Господа Іосифом Аримафейським та Никодимом. Крім того, Церква згадує сходження Спасителя душею в пекло для сповіщення там перемоги над смертю, введення розбійника в Рай та воскресіння багатьох праведників, які почали проповідувати Христа в Єрусалимі. Християнський світ дивиться на Плащаницю зі зображенням померлого Тіла Господа в передчутті Його славного Воскресіння та просить: “Воскресни, Боже!”.

Після великого славослов’я Архіпастир очолив хресний хід з Плащаницею під поховальний спів “Святий Боже…”. Після відпусту Високопреосвященніший владика, священнослужителі та усі вірні з благоговінням підходили для поклоніння Господу перед Його Святою Плащаницею.

Вас може зацікавити

Напередодні Неділі святих праотців Архіпастир очолив всенічне бдіння у Свято-Покровському храмі

Редактор Головний

Православна громада села Струмівка відзначила престольне свято. ФОТО

Редактор Головний

У неділю Торжества Православ’я єпископ Афанасій звершив Богослужіння у Свято-Покровському храмі

Редактор Головний