7.2 C
Lutsk
Неділя, 28 Травень, 2023
Публікації Творіння святих отців

Настають непрості часи, – прп. Паїсій Святогорець

Зараз Бог допускає сильні потрясіння. Настають  нелегкі часи. Нас чекають великі випробовування. Давайте віднесемося до цього серйозно і почнемо жити духовно. Обставини змушують і будуть змушувати нас працювати духовно. Однак ця духовна робота матиме ціну, якщо ми будемо виконувати її з радістю, від свого доброго наміру, а не тому, що нас примусять до цього скорботи. Багато Святих просили б про те, щоб жити в нашу епоху, щоб творити подвиги.

Я радію, коли дехто погрожує мені розправою за те, що я не мовчу і руйную його плани. Коли пізно ввечері я чую, як хтось стрибає в двір келії через паркан, моє серце починає трепетно битися. Але коли нічні прибульці просять: «Прийшла телеграма, помолись за такого-от хворого!», то я кажу собі: «Ех, ось воно що! Виходить, знову невдача.» Я говорю так не тому, що мені набридло жити, але тому, що мені  померти за Христа на радість. Давайте ж радіти від того, що сьогодні надається така сприятлива нагода. Того, хто бажає мучеництва, чекає велика нагорода.

Раніше ми писали: Бог не кидає нас напризволяще,- прп. Паїсій Святогорець

За давніх часів починалася війна, і людина йшла боротися з ворогом, захищаючи свою Батьківщину, свій народ. Зараз ми вступаємо в бій не заради захисту Батьківщини. Ми йдемо в бій не для того, щоб перешкодити  варварам спалити наші будинки, поглумитися над нашою сестрою і  збезчестити нас. Ми ведемо війну не за національні інтереси і не за якусь ідеологію. Зараз ми боремося або на боці Христа, або на боці диявола. Хто з ким – розташування сил  зрозуміле. Під час окупації ти ставав героєм, якщо не вітав німця. Зараз ти стаєш героєм, якщо не вітаєш диявола.

Так чи інакше, ми побачимо страшні події. Відбудуться духовні битви. Святі ще більше освятяться, а нечисті стануть ще більш скверними. Я відчуваю в собі втіху. Нас чекає гроза, і потрібно боротися, тому що зараз наш ворог – це не Алі-Паша, не Гітлер і не Муссоліні, але сам диявол. А тому і нагорода наша буде нагородою небесною.

 

Бог, яко Бог Благий, хай  направить зло на благо. Амінь.

Вас може зацікавити

Неймовірне чудо святителя Іоасафа

Редактор Головний

Благодать Божої Матері перебуває над усім православним світом: Проповідь у день свята Покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці

Редактор Головний

“Нехай ця Пасха стане Пасхою покаяння”: подивимось на позбавлення храму, як на епітімію за наші гріхи

Редактор Головний