16.9 C
Lutsk
Середа, 22 Травень, 2024
Всі новини Публікації Творіння святих отців

Настанови Василія Великого священнику, який служить Святу Літургію

Старайся, священник, бути бездоганним діячем, право привлячим слово істини. Ніколи не приходь не церковну службу, якщо з кимось ворогуєш, щоб Дух Святий не покинув тебе у день служби. Не судися та не сварися у той день, а перебуваючи в церкві, молися та читай, поки не прийде час звершувати божественне таїнство, і тоді з чистим серцем приступимо до святого вівтаря, при тому не озирайся кругом, а з трепетом та страхом постань перед небесним Царем.

Заради догоджання людям не спіши та не скорочуй молитов, не звертай уваги на людей, а звертай погляд твій до Царя, що тут присутній, та небесних сил, які стоять навколо. Будь достойним виконавцем святих правил. Не служи з тими, кому це заборонено. Дивися, перед Ким стоїш, як служиш та кого причащаєш. Не забувай Господньої заповіді та заповіді святих Апостолів, яка говорить: “Не давайте святого псам, і не розсипайте перел своїх перед свиньми” (Матф. 7, 6). “Побережіться псів” та ін. (Флп. 3, 2).

Дивись, щоб не впасти, боячись людини, і не давай Сина Божого у руки недостойні. У той час не бійся земних вельмож і навіть того, хто носить корону. Тих, хто достойний причастя, причасти даром, як даром і сам отримав; а тих, для яких божественними правилами це заборонено, не причащай, бо вони як язичники, і якщо не навернуться, то горе і їм, і тим, хто причащає їх.

Дивись (не моя, а твоя справа), щоб через твоє нехтування не торкнулася святих дарів миша або що-небудь інше, щоб дари не зіпсувалися, щоб від диму не почорніли, щоб до них не доторкнулися руки нечистих та недостойних. Якщо завжди будеш мати у думці це та подібне, то будеш у тому стані, щоб спасти себе та тих, хто тебе слухає.

Переклад з Любові Максимчук 

Вас може зацікавити

10 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Митр. Антоній (Паканич): Як не втратити себе у святковій метушні?

Редактор Головний

3 серпня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний