10 C
Lutsk
Вівторок, 3 Жовтень, 2023
Творіння святих отців

Настанови Василія Великого священнику, якому належить служити Святу Літургію

Старайся, священник, бути бездоганним діячем, право привлячим слово істини. Ніколи не приходь не церковну службу, якщо з кимось ворогуєш, щоб Дух Святий не покинув тебе у день служби. Не судися та не сварися у той день, а перебуваючи в церкві, молися та читай, поки не прийде час звершувати божественне таїнство, і тоді з чистим серцем приступимо до святого вівтаря, при тому не озирайся кругом, а з трепетом та страхом постань перед небесним Царем.

Заради догоджання людям не спіши та не скорочуй молитов, не звертай уваги на людей, а звертай погляд твій до Царя, що тут присутній, та небесних сил, які стоять навколо. Будь достойним виконавцем святих правил. Не служи з тими, кому це заборонено. Дивися, перед Ким стоїш, як служиш та кого причащаєш. Не забувай Господньої заповіді та заповіді святих Апостолів, яка говорить: “Не давайте святого псам, і не розсипайте перел своїх перед свиньми” (Матф. 7, 6). “Побережіться псів” та ін. (Флп. 3, 2).

Дивись, щоб не впасти, боячись людини, і не давай Сина Божого у руки недостойні. У той час не бійся земних вельмож і навіть того, хто носить корону. Тих, хто достойний причастя, причасти даром, як даром і сам отримав; а тих, для яких божественними правилами це заборонено, не причащай, бо вони як язичники, і якщо не навернуться, то горе і їм, і тим, хто причащає їх.

Дивись (не моя, а твоя справа), щоб через твоє нехтування не торкнулася святих дарів миша або що-небудь інше, щоб дари не зіпсувалися, щоб від диму не почорніли, щоб до них не доторкнулися руки нечистих та недостойних. Якщо завжди будеш мати у думці це та подібне, то будеш у тому стані, щоб спасти себе та тих, хто тебе слухає.

Переклад з рос. Любові Максимчук 

Вас може зацікавити

Піст – хороший вчитель, – св. прав. Іоанн Кронштадтський

Редактор Головний

Молитва на усі часи. Духовний заповіт прп. Серафима Вирицького. Розмова Господа з душею людини.

Редактор Головний

Ісусова молитва для мирян

Редактор Головний