12.9 C
Lutsk
П’ятниця, 24 Травень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Митр. Онуфрій розповів, як віра в Бога впливає на життя людей

Справжня віра долає закони природи та неможливе робить можливим.

Про це сказав Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Онуфрій у проповіді.
Блаженніший пояснив, що з Євангельської історії про ловитву риб (Лк. 5:1-11) можна зрозуміти, що таке сила віри.

«Людина має сильну віру, не тоді, коли розумом приймає ідею, що Бог існує… Це не та віра, яка творить чудеса. Коли людина ввіряє себе Богові, знає, Хто Бог Такий, тоді, що Бог каже, те й робить. Коли людина так живе, то в неї народжується віра серця, яка має велику силу, що гори переставляє», – зазначив він.

Митрополит Онуфрій вважає, що коли людина має таку віру, то Бог дає їй таку силу, що, як говориться в каноні «Успіння Богородиці», «Побеждаются естества уставы», тобто те, що згідно з природніми законами неможливо.

«Згідно з законами природи рибу тоді не можливо було спіймати, а віра зробила те, що вони піймали стільки риби, стільки не ловили ніколи», – сказав Блаженніший.

Архіпастир звернув увагу також на приклад великого смирення апостола Петра, що має тільки людина зі справжньою, живою вірою, яка ввіряє себе в руки Божі.

«Коли людина приклоняється перед Богом і каже: «Так, Господи, я знаю, Ти є все, Тобою я живу, Ти мене створив, Ти мене підтримуєш, навіть, якщо я цього не бачу, даєш всі блага, видимі, невидимі, якими я живу. І що я можу зробити без Тебе? Тому я змиряюсь перед Тобою, припиняю всі внутрішні протести, незгоди, припиняю противитися Тобі своєю волею, мирюся з Тобою і вручаю себе в Твої руки. Таке смирення робить людину сильною»,- зазначив Предстоятель УПЦ.

Вас може зацікавити

Напередодні Різдва Предтечі Господнього Іоанна архієпископ Нафанаїл звершив Всенічне бдіння. ФОТО

Редактор Головний

Розпорядження керуючого єпархією про проведення у Неділю м’ясопусну благодійного ярмарку на підтримку ЗСУ

Редактор Головний

5 травня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний