17.8 C
Lutsk
Субота, 22 Червень, 2024
Всі новини УПЦ

Митр. Антоній пояснив, що означає “іти за Христом”

За хресним шляхом, за стражданням і смертю завжди слідує Воскресіння.

Про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Не секрет, що багатьма людьми хрест Христовий сприймається як прикраса, оберіг або ж як данина традиції. Але для християн – це символ нашого спасіння. Нагадування про страшну жертву Спасителя за всіх людей. Але це символ і нашого особистого хресного шляху – спільного несення хреста з Христом, як сказав Він Сам: «…Хто хоче йти за Мною, відкинься себе, і візьми хрест свій, і йди за Мною» (Мк. 8:34). Сьогодні це слово спрямоване кожному з нас буквально», – сказав митрополит Антоній.

Преподобний Нікон Оптинський в одному з повчань згадував бесіду зі своїм духовним отцем – преподобним Варсонофієм: «Одного разу в п’яту неділю Великого посту, після Літургії, прийшовши до своєї келії, він запитав мене, чи звернув я увагу на те, яке читалося за Літургією Євангеліє і, вказуючи на слова: «Ось сходимо до Єрусалиму, і буде відданий Син Людський… і поглумляться з Його, і вразять Його, і оплюють Його», сказав: «От ступені сходження до гірського Єрусалиму: їх треба пройти. На якій мірі ми знаходимося

«Ця розмова щодо преподобного Никона виявилася пророчою: йому довелося пережити закриття його святої обителі та вигнання з неї, арешти та заслання, в якому він сповідницько помер. І зараз, коли православних хочуть вигнати з нашої святої Києво-Печерської Лаври, ми багато в чому можемо наблизитись до тих відчуттів, що пережив і прп. Нікон Оптинський, і всі наші предки, що зіткнулися з найжорстокішими переслідуваннями минулого століття», – продовжив архієрей.

Він зазначив, що згадуючи Великим постом Хресні муки Господа, про те, як Його гнали і принижували, як зраджували і зводили наклепи на Нього, яким стражданням піддавали, кожен, слідом за прп. Ніконом може запитати себе: на якому ми етапі? Чи поділяємо ми страждання нашого Спасителя чи, можливо, намагаємося від них втекти?

«І так само ми повинні себе запитати: з ким ми? Чи з Христом на Його Хресному шляху, чи, можливо, зі зрадником-Юдою, з фарисеями, з єрусалимським натовпом, що кричить: «Розіпни Його!», з Його мучителями і катами», – додав ієрарх УПЦ.

Митрополит Антоній нагадав, що вибір за кожним, відмежуватися та уникнути його неможливо. «Але, як би не глумилися над Христом Його мучителі, знаємо, що за хресною дорогою, за стражданням і смертю завжди йде Воскресіння», – підсумував архієрей.

Вас може зацікавити

11 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У неділю про Страшний суд митрополит Нафанаїл звершив богослужіння в кафедральному соборі

Редактор Головний

21 грудня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний