13.8 C
Lutsk
Вівторок, 6 Червень, 2023
Всі новини УПЦ

Митр. Антоній (Паканич) про те, як ми повинні ставитися один до одного під час кризи

В останні дні створюється враження, що повторюється минулорічна історія, коли на тлі пандемії і карантину, люди схльостувалися в жорстоких словесних баталіях, проклинаючи один одного.

Можна було припустити, що за минулий час, народ (особливо це стосується віруючих людей) визначився зі своїм ставленням до подій, що відбуваються і зменшив емоції, але на жаль.

Варто було тільки з’явиться інформації про чергові карантинні заходи, ненависть спалахнула з новою силою.

Дивно, але навіть люди, розділені політичними бар’єрами, забувають про вчорашні чвари, щоб об’єднатися зі своїми колишніми опонентами. Але не заради миру і прощення, а заради нової ненависті, цього разу вже карантинної або антикарантинної.

«Вакцинатори» і «антивакцинатори», «масочники» і «антимасочники» – всі придумують один одному злі і образливі прізвиська, проклинають і бажають зла.

У цей момент нам може здаватися, що ми боремося за загальне благо, напоумляємо нерозумних і проповідуємо здоровий глузд. Але по факту – поводимося явно не по-християнськи, принижуємо наших братів і сестер, звеличуємося над ними, сіємо ненависть, гнів, лють.

Християни себе так не ведуть. Якщо ми вважаємо, що брат наш помиляється, його варто м’яко і ненав’язливо просвітити. Якщо він не готовий слухати наші моралі – варто залишити його в спокої і просто тихо помолитися про його напоумлення. Якщо між вами спалахнула ненависть, варто тимчасово залишити спілкування, не залишаючи молитви про нього. Ось в цьому справжнє християнство.

І, як тільки, наш палець занесеться над клавіатурою комп’ютера або екраном смартфона з бажанням написати щось образливе і зле, давайте згадаємо слова нашого Господа: «по тому дізнаються всі, що ви Мої учні, якщо будете мати любов між собою».

Наше завдання зараз, в такий непростий час, не розпалювати досаду чи зловтішатися, а втішати і зміцнювати один-одного. Ставитися один до одного, наскільки це можливо, дбайливо і уважно. І саме це зарахується нам в Судний день, а не відчуття нашої уявної правоти.

 

Вас може зацікавити

У день Благовіщення архієпископ Нафанаїл звершив Богослужіння в кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

Єпископ Афанасій очолив святкування з нагоди 250-річчя з освячення і 30-річчя з дня відкриття храму у с. Грудки

Редактор Головний

23 грудня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний