16.6 C
Lutsk
Субота, 27 Липень, 2024
Публікації

Коротко про те, як потрібно молитися? – архім. Фаддей Вітовницький 

СМИРЕННИЙ КОЖНОГО ВВАЖАЄ КРАЩЕ НІЖ САМ
Про молитву
Як потрібно молитися?

Слова молитви потрібно вимовляти з вірою, щоб Господь дивився і чув. А коли під час молитви в серці щось підніметься, «зловіть» це і «стійте» в цьому…

Як ви навчилися молитві?
Я був слабкою і фізично нерозвиненою дитиною. Недалеко від нашого будинку росло велике дерево; я часто йшов туди і там просив Бога зробити так, щоб і я колись був для чогось потрібен.

Коли я побачив, що і батьки, і родичі, і друзі не приносять мені нічого, крім ран, образ і болю, я вирішив більше не жити для цього світу, але присвятити останні дні свого короткого життя Богу. Я зрозумів, що у мене немає нікого на світі, крім Господа.

Про спокій в душі
Що найголовніше для духовного життя?

Найважливіше, я думаю, – зберігання миру в серці. Будь-якою ціною не допускайте в серце тривогу. У ньому повинні панувати мир, безмовність, тиша. Уявний хаос-це стан занепалих духів. Наш розум повинен бути зібраний, Уважний, зосереджений. Тільки в такий розум може вселитися Бог.

Внутрішня молитва
Як ви навчилися розумно-сердечній молитві?

Я був зовсім молодим послушником, коли почав вправлятися в молитві. Отець Амвросій мені сказав: “що б ти не робив, постійно повторюй в собі:” Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене!” Я був отроком І послухався його всім серцем. Кожен день я сповідався духівнику в тому, що відбувається в моїй душі, а він мені радив, що робити. Через деякий час я відчув, що молитва «входить» в мене разом з повітрям, яким дихаю. І поступово молитва сама стала відбуватися в серці. Але пізніше, коли мій духівник помер, багато років я провів у важких стражданнях. Скорбота роздирала душу. Я боявся, що старші будуть завжди мною незадоволені, і ніколи не міг розслабитися.

Що ви тоді робили?

Коли як; найчастіше брав гармоніку, йшов подалі і грав. Я завжди любив музику, і вона приносила мені розраду. Іноді я запитував себе: “що ти хочеш? Ти що, голодний, голий і босий, хворий? Все тобі Господь дав, що тобі ще потрібно?» Але все-таки душа плакала і чекала розради, але не було нікого, хто б міг втішити. Я їздив до різних духівників, просив поради, але нічого не допомагало. Так тривало, поки я не прочитав “шлях до спасіння” Феофана Вишенського, І Господь допоміг. Коли немає людини, яка б втішила нас, тоді Господь прийде і через книгу і потішить душу.

Стояння перед Господом

Поряд зі зберіганням миру в серці, вправляйтеся в стоянні перед Господом-це значить, потрібно постійно тримати в розумі, що Господь на нас дивиться. З Ним ми повинні вставати і лягати, працювати, їсти і ходити. Господь всюди і в усьому.

З альтанки, в якій ми сиділи, відкривався чудовий вид на поля і гори старець, піднявши руку, показав в ту сторону:

Господь-Сила, яка рухає життям всякого творіння, влаштовує порядок у всесвіті, про все промишляє і перебуває в серці людському. Цар слави перебуває в кожному творінні і в дітях своїх.

Про молитву

Людина всередині себе знайде Царство Боже. “Зійди в своє серце і знайдеш в ньому сходи для сходження в Царство Боже», – радить преподобний Ісаак Сирин.

Святе Письмо вчить нас, що Царство Боже « ” праведність і мир і радість у Святому Дусі». Перший крок до молитви– віддати себе повністю в руки Божі. І тоді діє Бог. Молитва означає Те, що Господь вселяється в нас, діє в нас, Наш дух одягається в нього, він управляє нашим розумом, волею і почуттями. Тоді ми стаємо добровільним знаряддям в його руках-рухомі їм в думках, бажаннях, почуттях, словах і справах.

Як людині, яка досягла високого ступеня духовності, вберегтися від гордості?

Це не так складно. Богоспілкування-нормальний стан духу, людина створена для такого життя. Але гріх віддалив людину від неї. Ми лише намагаємося прийти в нормальний здоровий стан духу.

Вас може зацікавити

Що стає з людиною після прийняття Тіла і Крові Христа

Редактор Головний

Як треба одягатися у храм

Редактор Головний

У світі зла, неправди і беззаконня завжди знаходьмо добре слово: проповідь у день пам’яті сщмч. Мокія

Редактор Головний