21.4 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини УПЦ

Керуючий справами УПЦ розповів, чому добрі справи не завжди йдуть на користь

За відсутності смирення, покаяння і любові будь-які добрі справи не підуть на користь.

Про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Сотні років Церква у підготовчих тижнях до Великого посту згадує митаря та фарисея, і сотні років віруючі проводять паралелі біблійної притчі зі своїм життям. Наш час не виняток. Зараз у пресі та соцмережах ми часто бачимо різкі нападки на Церкву з боку не тільки відвертих її ворогів, а й, здавалося б, її членів, навіть із священства. Усі у них неправі, всі все неправильно роблять, говорять та думають. Очевидно, як правильно жити знають лише самі викривачі», – сказав владика.

Митрополит вважає, що в цій ситуації спостерігаємо того самого євангельського фарисея з притчі: «Я не такий, як інші люди – грабіжники, шахраї, перелюбники». «Адже в цих злісних жорстоких нападках на Церкву та її дітей є все: від викривального запалу до мало не пророчого пафосу. Немає лише смиренності та журби про власні гріхи, а отже, немає і любові», – додав він.

Ієрарх зазначив, що за відсутності смирення, покаяння та любові будь-які добрі справи, як і благочестиві справи євангельського фарисея, не підуть на користь.

«Навіть навпроти – варто такому фарисею зайнятися якимось видом благодійності (особливо таким, про який можна було б трубити через ЗМІ), як його зарозумілість підноситься до небачених досі висот, не залишаючи місця ніякій душевній журбі. Участь у благих справах у сприйнятті фарисея дає йому своєрідну індульгенцію, зміцнює почуття звеличення над побратимами і, на його думку, надає йому моральне право судити і лаяти всіх і вся», – продовжив він.

Владика звернув увагу, що найголовніше – не піти тим самим шляхом: не захопитися постійним викриттям, злостивістю, образами.

«У євангельській притчі альтернатива гордовитому фарисею – смиренний митар. Тому християнину варто більше журитися про свої гріхи, ніж відповідати образою на образу і звеличуватися над самопроголошеним праведником. Зло віддзеркалює зло, як добро віддзеркалює добро. Нехай фарисеї звеличуються, нехай вважають себе «не такими, як усі». Наш шлях інший: «Боже, будь милостивий до мене, грішника»», – сказав керуючий справами УПЦ.

Митрополит Антоній нагадав, що Господь, а не грішна людина всіх розсудить і віддасть усім по справах, словах і думках.

Джерело 

Вас може зацікавити

ЧОМУ НА ТРІЙЦЮ ЧИТАЮТЬСЯ УКЛІННІ МОЛИТВИ?

Редактор Головний

7 січня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Що робити з нав’язливими думками про смерть

Редактор Головний