9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Загальноцерковні Основи православ'я Публікації

Християни не бояться смерті, а чекають її, – ієрарх УПЦ

Віруючі святкують Успіння Божої Матері, але святкувати перехід людини в інший світ можна тільки тоді, коли вона насправді не померла, зазначив владика Віктор.

Церква сприймає смерть як призму, через яку людина повинна оцінювати своє життя, пояснив єпископ Баришівський Віктор (Коцаба) на сторінках інтернет-видання «Я-корреспондент».

«Святі отці кажуть нам – “пам’ятай про свій смертний час і навіки не згрішиш”. Іншими словами, Церква сприймають смерть як призму, через яку ми повинні оцінювати своє власне життя. Смерть – це свобода, – зазначив владика Віктор. – Сьогодні ми святкуємо Успіння Божої Матері. Святкувати перехід людини в потойбічний світ можна тоді, коли вона насправді не померла, а оселилася в тому місці, де вже “немає ні хвороб, ні печалі, ні зітхання”, тобто в Царстві Небесному».

За словами ієрарха УПЦ, людина боїться смерті, тому що припинення біологічного існування здається чимось завершальним, а в сучасному суспільстві встановився «культ тіла».

«Наш сучасник не хоче старіти і прагне до максимальної тривалості земного життя. Звідси всі ті засоби, які покликані створити ілюзію молодості “після 50” – трансплантація органів, пластичні операції та інше, – сказав єпископ Віктор. – Однак, рано чи пізно, людина все одно помре. І цей факт її лякає настільки, що вона не хоче говорити про нього, не хоче чути про нього, а тим більше – думати».

Але насправді смерть – це свого роду іспит, продовжив архієрей УПЦ.

«Нещодавно мені довелося бути в одному з монастирів нашої Церкви, де я побачив правильне ставлення до смерті. Так, ченці цієї обителі говорять про свої померлих братів, як про “випускників”, а сам чин поховання сповнений урочистої радості від усвідомлення того, що смерть – це випускний іспит, після якого людину чекає зустріч з Богом», – згадав владика Віктор.

Він підкреслив, що християни не бояться своєї смерті, а чекають її.

«Наше тіло вмирає і йде в землю, але душа – безсмертна, вона живе в тілі, яке тільки забезпечує відповідні умови для такого життя. Саме тому, коли вмирає праведник, то християни радіють, адже ще одна душа досягла мети земного життя і зустрілася зі своїм Творцем. Смерть для нас – це тільки необхідний етап перед цією зустріччю», – звернув єпископ Віктор увагу пастви.

На його думку, якщо сучасні люди змінять своє ставлення до смерті, вони, нарешті, зможуть змінити і своє життя.

«Тоді смерть нас буде не лякати, а мотивувати ставати кращими, добрішими, чеснішими. З іншого боку, Успіння Пресвятої Богородиці має надихати нас на служіння Богу так, як служила Йому Пречиста Мати. Важко? Так. Але не неможливо. Тому що все можливо віруючому», – завершив ієрарх УПЦ.

Читати також:  Щоб бути ближчим до Бога, треба менше говорити зайвого і вихвалятися, а більше молитися, – Предстоятель. ВІДЕО

Вас може зацікавити

Чим сповідь відрізняється від покаяння

Редактор Головний

Як треба одягатися у храм

Редактор Головний

«Хочу так – і ніяк інакше!» – а тепер Бог в усьому винен

Редактор Головний