12.4 C
Lutsk
Четвер, 28 Березень, 2024
Проповіді Публікації

Якщо стояти за істину, яку Бог приніс на землю, Господь не позбавить Царства небесного, – архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл

У день пам’яті Чесного Пророка і Предтечі Іоанна кожен православний християнин повинен задуматися над тим, який приклад показав Хреститель Господній, що є актуальним і у наші дні.

Наслідували Предтечу повинні, найперше у покаянні. Хреститель Господній є прикладом праведності, за яку довелося постраждати. Про це під час проповіді сказав Високопреосвященніший Нафанаїл, архієпископ Волинський та Луцький.

Владика розповів про подвижницьке духовне життя Предтечі, наголосивши, що той з самого дитинства був вибраним для проповідування швидкого пришестя у світ Сина Божого.

«Предтеча разом зі своїми учнями проповідували покаяння, яке є великим даром Божим, адже саме воно у всі часи на народи є тим станом, який допомагає людині повернути втрачений райський світ, у якому Бог створив людину. З такою проповіддю Предтеча звертався до всіх, кого тільки зустрічав, у царів у тому числі. Тоді царював Ірод, який жив із жінкою свого брата. Слово Іоанна були направлення і до нього. Однак, якщо Ірод із задоволенням слухав пророка, то дружина його, Іродіада, ненавиділа, бо боялася, що одного разу Ірод таки послухає Предтечу та покине її. Для жінки це означало би втратити всі земні блага, які вона мала, як дружина царя. Відтак Іродіада дочекалася, коли п’яний правитель зібрав усіх своїх друзів та влаштували пишну трапезу, на якій танцювали і жінки. Серед них була донька Іродіади, яка так сподобалася правителю, що він пообіцяв виконати будь-яке її бажання. Тоді дівчина, не знаючи, про що просити, звернулася до матері. Іродіада скористалася нагодою та сказала доньці попросити голову Пророка та Предтечі Іоанна. Так і сталося», – розповів Архіпастир.

Читати також: Якщо приходить багатство, не додавай до нього злого серця

Та сталося це як наслідок всього беззаконня, яким страждали і сам Ірод, і Іродіада, і донька її, і всі, хто були на трапезі, наголосив владика.

У діяннях апостолів йдеться про те, що «за те викриття, яке робив усім Предтеча, народ, який його оточував, побажав смерті Іоанну Предтечі».

Високопреосвященніший владика зазначив, що читаючи Євангеліє, складається враження нібито цієї смерті побажала лише Іродіада, однак Євангеліст Лука каже, що народ, який не терпів викриття Предтечі, побажав йому смерті».

«Так тоді відбувалося, так відбувається і тепер, – наголосив владика. – Люди, які не мають ніякого відношення до церкви, вирішують її долю.

За його словами, з сьогоднішньої події – Усікновіння – кожен православний повинен почерпнути те, як себе потрібно поводити, коли гонять за істину, за правду.

«Іоанн Предтеча не боявся нікого викривати. Він ішов і викривав всіх, і царя серед них. Викривав через скоєне ними беззаконня та всіх закликав до покаяння. Тому і нам слід почати з покаяння, бо закликати до покаяння когось можна тільки тоді, коли покаєшся сам, виправляючи своє гріховне життя.

А покаяння, як Божа настанова, має таку властивість, що якщо я буду каятися, то люди, які мене оточують, будуть дивитися на моє покаяння та братимуть собі приклад, звісно, хто цього захоче.

І слід пам’ятати, що за праведність, як показує приклад Хрестителя Господнього, доводиться і страждати. Іоанн Предтеча прийняв волю Божу і він у славі вже більше 2 тисяч років. Та головне, що за свою праведність він там, на небі, перебуває з Богом. Тож, якщо і ми будемо стояти за істину Христову, яку нам Бог приніс на землю, то Господь нас не лишить Царства небесного», – підсумував Архіпастир.

Вас може зацікавити

Різдво Іоанна Предтечі: що повинен знати християнин

Редактор Головний

Сьогодні Церква вшановує пам’ять святителя Іоанна Златоуста

Редактор Головний

Навіщо і чому освячують верби в День входу Господнього в Єрусалим?

Редактор Головний