15.2 C
Lutsk
Вівторок, 28 Травень, 2024
Відео Волинська єпархія Всі новини

Громада Свято-Миколаївського храму Луцька відзначила престольне свято. ОНОВЛЕНО

19 грудня 2021 року, в день пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця, громада Свято-Миколаївського храму УПЦ Луцька відзначила престольне свято своєї святині.

Напередодні дня пам’яті святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських благочинний Луцького центрального округу  протоієрей Олександр Богданов очолив всенічне бдіння у Свято-Миколаївському храмі м. Луцьк (район вулиці Володимирської).

Його цього дня співслужили настоятель храму та голова просвітницького відділу єпархії прот. Валентин Марчук, настоятель Свято-Благовіщенської громади Луцька прот. Володимир Літвенчук та гості в священному сані. Під час всенічного бдіння був проспіванийний акафіст святителю Миколаю.

Божественну Літургію, з благословення архієпископа Волинського і Луцького УПЦ Нафанаїла, очолив клірик Свято-Покровського кафедрального храму Луцька архімандрит Аліпій (Сапіга). Йому співслужили настоятель парафії протоієрей Валентин Марчук, клірик храму священик Богдан Яковук та диякон Іван Ревуха.

Окрасою богослужіння став спів місцевого парафіяльного хору під керівництвом матінки Олени Марчук та хор дітей храму Всіх Святих землі Волинської під керуванням матінки Олени Аніпко.

За Божественною літургією лунала молитва за мир в Україні та єдність світового православ’я. Також були піднесені молитви за позбавлення від коронавірусної інфекції та здоров’я медичних працівників. Була виголошена молитва під час згубної пошесті та смертоносної зарази.

Цього дня багато парафіян храму та тих православних, які прибули розділити зі Свято-Миколаївською громадою радість престольного свята причастилися святих Христових Таїн.

Після Літургії відбувся і святковий Хресний хід.

Свято продовжили наймолодші парафіяни – вихованці місцевої недільної школи.  Діти продекламували кілька віршиків про святителя Миколая, при чому це доволі майстерно робили навіть зовсім маленькі.

Цього дня усі присутні на богослужіння дітлахи отримали “від святого Миколая” солодкі подарунки, який їм роздав настоятель парафії.

Також парафіяни та гості мали можливість посмакувати і смачним кулішем.  А на завершення гостям свята роздали солодощі з пиріжками. Для паломників підотували пісну трапезу, а діткам – солодкі подарунки.

Вас може зацікавити

Волинська єпархія запрошує у безкоштовне паломництво до Києва на день Хрещення Русі

Редактор Головний

13 листопада 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Ніхто не може відвідувати всі великопісні богослужіння. Але кожен може бути на деяких із них

Редактор Головний