13.3 C
Lutsk
Неділя, 1 Жовтень, 2023
Публікації

Де знаходяться душі після смерті?

В якому місці живуть душі людей в очікуванні Страшного Суду? Чи є на Небі градації умов залежно від праведності людини?

 протодиякон Іоанн Поліщук:

– Після смерті людини душа вже передчуває або вічне блаженство праведних, перебуваючи в Царстві Небесному, або вічну муку, перебуваючи в обителях пекла. Доля людей, що перебувають в пеклі, за великим людинолюбством Божим може бути змінена по молитвах та працях живих родичів, які моляться про своїх померлих та роздають за упокій душі милостиню. Після ж з’єднання душі з воскреслим тілом в день Страшного Суду змінити цей стан буде неможливо. Тобто сприйняття блаженства чи, навпаки, страждань сприйматиметься людиною в повній мірі. До пришестя у світ Христа всі душі померлих були надбанням пекла, після Воскресіння і руйнування царства диявола праведні йдуть у життя вічне, а в муку вічну – лише грішники.

Євангеліє, трохи відкриваючи завісу таємничого, говорить нам: «Багато осель у домі Мого Отця» (Ів. 14, 2). З цього можемо зробити висновок, що праведники в залежності від своїх подвигів та чеснот успадковують різну славу, яка максимально поповнить їхні прагнення та навіки з’єднає з Творцем. Але, розмірковуючи на цю тему, не будемо забувати й інші слова: «Чого око не бачило й вухо не чуло, і що на серце людині не впало, те Бог приготував був тим, хто любить Його» (1Кор. 2, 9).

За матеріалами СПЖ

Вас може зацікавити

Будемо наслідувати приклад апостола Петра не у маловір’ї, а в тому, як він, надіючись на Господа, виходив з нього, – Архіпастир

Редактор Головний

Чому новий церковний рік розпочинається 14 вересня

Редактор Головний

24 червня – день пам’яті апостолів Варфоломія та Варнави

Редактор Головний