16 C
Lutsk
Субота, 27 Липень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

Чи можна жінкам заходити у вівтар

У Православній Церкві існує традиція не допускати жінок до вівтаря, проте ця заборона не є категоричною.

Про це розповів викладач Київської духовної академії протодиякон Андрій Музольф.

«Якщо почитати стародавні церковні правила, ми можемо зустріти там таке зауваження. Так, 69-е правило IV Вселенського Собору говорить: «нікому з усіх, що належать до розряду мирян, та не буде дозволено входити всередину священного вівтаря». Зазначене в цьому правилі слово «нікому» показує, що заборона на перебування у вівтарі стосується всіх не-священнослужителів, тобто, мирян, незалежно від їх статі і віку. Отже, до вівтаря не допускалися однаково і жінки, і чоловіки. А той факт, що священнослужителем міг стати тільки чоловік, робили можливість входження у вівтар для жінки ще менш імовірною», – пояснив отець Андрій.

Викладач Київських духовних шкіл пояснив, що заборона жінкам входити у вівтар не є абсолютною та категоричною.

«В інших помісних Церквах, наприклад, в Румунії, є така традиція, що після освячення храму всі моляться, і чоловіки, і жінки, можуть увійти до вівтаря і навіть прикластися до Престолу», – зазначив священнослужитель.

Він також нагадав, що в нашій Церкві так само існує практика допускання жінок у вівтар, але вона характерна в основному для жіночих монастирів.

«При чому, в вівтар допускаються не всі жінки, а тільки досягли певного віку, коли в організмі жінки закінчуються процеси, пов’язані з місячними», – пояснив викладач КДА.

Джерело

Вас може зацікавити

25 лютого 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У день свята Воздвиження Хреста Господнього єпископ Афанасій звершив Божественну літургію

Редактор Головний

Героїчно загинув у День Незалежності: єпископ Афанасій звершив відспівування молодого воїна. ФОТО

Редактор Головний