23.4 C
Lutsk
Неділя, 16 Червень, 2024
Волинська єпархія Всі новини

У день свята Воздвиження Хреста Господнього єпископ Афанасій звершив Божественну літургію

27 вересня 2021 року, у день Воздвиження Хреста Господнього, громада луцького храму, який знаходиться у мікрорайоні Теремно, відзначила престольне свято. Святкову Божественну літургію очолив вікарний архієрей Волинської єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій. 

Його Преосвященству співслужили настоятель храму та секретар Волинського єпархіального управління протоієрей Миколай Бондарук, благочинний Луцького кафедрального округу протоієрей Вадим Лебедь, настоятель кафедрального соборі Всіх Святих землі Волинської прот. Володимир Яцишин, благочинний Княгининівського благочиння прот. Петро Приступа, клірики парафії та гості у священному сані.

Після прочитання Євангелія владика Афанасій звернувся до вірян зі словом проповіді.

За богослужінням було піднесено особливі молитви про припинення епідемії коронавірусу та про лікарів, які ведуть боротьбу за життя і здоров’я хворих.

Після Літургії владика та духовенство звершили чин славління та вклонились Хресту.

27 вересня православні християни згадують дві події. У 326 році в Єрусалимі був знайдений хрест, на якому розіп’яли Іісуса Христа. Сталося це близько гори Голгофи, де був розп’ятий Спаситель. І друга подія – повернення Животворящого Хреста з Персії, де він перебував у полоні. У VII столітті повернув його в Єрусалим грецький імператор Іраклій. Обидві події об’єднувало те, що Хрест перед народом воздвигали, тобто підіймали. При цьому направляли його на всі сторони світу по черзі, щоб люди могли вклонитися йому і розділити один з одним радість знайдення святині.

Вас може зацікавити

4 листопада 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив панахиду у Свято-Покровському храмі Луцька

Редактор Головний

Митр. Антоній (Паканич): Ми уклінно молимося про припинення війни та відродження миру

Редактор Головний