25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Запитання священнику

Чи можна перервати вагітність, що загрожує життю матері?

Моя подруга вагітна на 5 місяці. Лікарі діагностували патологію плоду, є загроза життю матері. Рекомендують перервати вагітність кесаревим розтином. Подруга віруюча, коливається. Що б ви порадили?

Вікторія Федорова

Відповідає протоієрей Валентин Макаров:

– В житті віруючої людини часто бувають випадки, коли Бог цю віру перевіряє. Вони можуть бути малопомітними і, на перший погляд, незначними, а можуть бути вагомими і стати каменем спотикання, якщо віра людини слабка. Хорошим, можна сказати хрестоматійним, прикладом випробування віри є веління Аврааму від Господа принести в жертву свого сина Ісаака. Цей епізод біблійної історії став фундаментом як майбутньої Голгофської жертви, так і прикладом несення Хреста скорбот багатьма мучениками.

Немає сьогодні таких «авраамів», так і хрести наші дуже збідніли. Мабуть, тому іноді ми стикаємося з випадками, один з яких винесений в предмет питання.

Потрібно розуміти, що Бог не посилає нам скорботи більше, ніж ми зможемо з Його допомогою понести. У моїй священицькій практиці був випадок, коли молоді батьки почули подібні слова на адресу майбутньої дитини. Ми говорили про це і батьки свідомо прийняли складне рішення – народжувати. На жаль, у тому випадку аномалія підтвердилася і дитина, проживши кілька років, померла. Колись праведний Іов сказав своїй дружині: «Бог дав, Бог взяв!» Ми спілкувалися через деякий час після смерті дитини і я не помітив якоїсь скорботи в цій родині, тому що вони пройшли своє випробування віри до кінця і потім втішилися. А ще через пару років я став хрещеним батьком для нової дитини з цієї сім’ї.

Я не лікар, але впевнений, що в нинішній ліберально-толерантній медицині існують десятки передумов для так званого переривання вагітності. Наш уявний гуманізм неабияк замішаний на крові. Окремі люди в білих халатах іноді нагадують есесівських катів, які самі вирішують, кому жити, а кому ні, забуваючи, що є Інший, від Якого залежить і зачаття з народженням, і життя зі смертю. Він благословенний і препрославлений, Який зумів життя і смерть поміняти місцями. Якщо раніше жили, а потім вмирали, то зараз, якщо з Ним помирають, то потім живуть. Причому – вічно.

Звичайно, рішення приймати повинен кожен сам за себе. На право людини приймати рішення, правильні вони чи не правильні, не зазіхає навіть Бог, оскільки Сам наділив людей вільною волею. Але, перш ніж зважитися на щось в будь-якій серйозній ситуації – сповідайтеся, причастіться, заспокойтеся, загасіть бродіння і бурі всередині і навколо, і прислухайтеся до себе. Спробуйте почути голос совісті всередині себе, який, як відомо, голос Божий в людині. Постарайтеся почути себе, почути Бога.

Смію сподіватися, що рішення буде прийняте правильне. Господь же не залишить вас у скорботі, якою б вона не була, і неодмінно дарує співмірну їй розраду.

Храни Господь!

Джерело

Вас може зацікавити

Які псалми слід читати при нападі ворогів?

Редактор Головний

Що таке проскомідія?

Редактор Головний

7 порад священника, як провести піст з максимальною користю

Редактор Головний