21.4 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Запитання священнику

Чи можлива справжня дружба між чоловіком і жінкою?

Чи можлива справжня дружба між чоловіком і жінкою, без розвитку відносин?

Світлана Киман

Відповідає протоієрей Андрій Гавриленко:

– Хтось із старців минулого століття, який за віру пройшов табори і заслання, писав, що така дружба неможлива. «Не добре, щоб бути чоловіку самотнім», – говорить Писання. Щоб не було самотності, Господь творить для Адама не друга, а дружину. Тобто між протилежними статями існує зв’язок, навправлений на створення сім’ї, а не на дружбу.

Протягом всієї біблійної історії ми бачимо багато настанов про дружбу чоловіків. Ми пам’ятаємо дружбу Давида і Іонафана. Але жодного разу не зустрічаємо друзями чоловіка і жінку. Це не випадково. Адже справа ще в тому, що природа наша пошкоджена гріхом. І в світлі відносини дружби чоловіка і жінки може просто влитися блудна пристрасть.

Недарма Писання каже: «Не залишайся довго зі співачкою, щоб не полонитися тобі мистецтвом її. Не задивляйся на дівчину, щоб не спокуситися принадами її… відвертай око твоє від жінки благовидної і не задивляйся на чужу красу: багато спокушалися через красу жіночу; від неї, як вогонь, загоряється любов. Ні в якому разі не сиди із заміжньою жінкою, і не будь з нею на бенкеті за вином, щоб не схилилася до неї душа твоя, і щоб ти не впав духом в погибель» (Сир. 9: 3-5, 8-11).

Для жінки важлива підтримка, допомога, можливість комусь виговоритися. Для чоловіка – людина, яка зуміє вислухати і втішити. Адже це також невід’ємна частина близьких відносин, які максимально повинна давати сім’я, а не дружба. І якщо відсутня в сім’ї або ще немає сім’ї – то дружба неминуче входить в зону ризику, перехід відносин в іншу площину.

Одна молода жінка якось мені сказала: «Якщо людина протилежної статі близька по духу, рано чи пізно одна з них закохується». Не знаю наскільки відповів на ваше запитання, але між чоловіком і жінкою існує невидима сила статі. Лукаві сили і звичайні пристрасті можуть зіграти злу мелодію в Вашому серці.

Якщо ж я помиляюся і дружба між чоловіком і жінкою існує, то все одно добре б бути напоготові і завжди пильнувати.

Джерело – СПЖ

Вас може зацікавити

Як розуміти слова апостола: Всяка неправда є гріх, але є гріх не до смерті?

Редактор Головний

Чи можна говорити про національність Христа?

Редактор Головний

Не знаходжу в собі сил витримати весь піст. Як бути?

Редактор Головний