17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Запитання священнику Основи православ'я Публікації

Чи грішно прикрашати ялинку зображеннями янголят?

Відповідає Андрій Музольф, викладач Київської духовної академії. 

Якщо ми розглядаємо ялинку в контексті Різдвяних свят і як один з його елементів, то в подібних прикрасах, як мені здається, немає нічого поганого.

Якщо ялинка нагадує нам про Різдво Христове, то, безумовно, зображення ангелів тут можуть бути доречними. Адже саме ангели з’явилися вісниками і першими свідками народження в цьому світі Спасителя. При цьому, звичайно ж, є одна умова: ставлення до таких прикрас і зображень має бути відповідним.

Крім того, наявність на ялинці фігурок ангелів, наприклад, може стати черговим приводом для того, щоб заговорити з дітьми (адже, по суті, основною причиною прикраси новорічних ялинок як-не-як є діти) про щось важливе. Починаючи з питань про те, хто такі ангели, можна перейти до більш важливих тем: про те, що таке духовний світ, про те, хто такий Бог і про те, яке місце в нашому житті Він повинен займати.

У святого апостола Павла є такі слова «для всіх я зробився всім, щоб врятувати принаймні деяких» (1 Кор. 9:22). І якщо у нас є хоч невелика можливість заговорити з дітьми про духовний світ, цю можливість, безумовно, потрібно використовувати. Тому що може трапитися так, що іншої такої можливості не виявиться.

Джерело 

Вас може зацікавити

Єпископ Афанасій відвідав дитячий православний табір “Веселка”

Редактор Головний

«Переходом на новий стиль вони не зупиняться…»: Історія з життя Блаженнішого Митрополита Онуфрія

Редактор Головний

27 квітня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний