28.5 C
Lutsk
П’ятниця, 12 Липень, 2024
Новини Основи православ'я

ЧОМУ ПОТРІБНО ВІДВІДУВАТИ НЕДІЛЬНЕ БОГОСЛУЖІННЯ?

Пояснює протоієрей Андрій Чиженко.

Тому що воно дарує нам життя. Церква не випадково встановила седмицю з дня, який символізує воскресіння Христове. Це нульова точка, обнулення світу. Надприродний день, коли земля з’єдналася з Небом. І почалася ера Нового Завіту. Людська душа так влаштована, що якщо вона періодично не буде заряджатися, як батарейка, благодаттю Святого Духа, то загине, скам’яніє, як камінь, і засохне, як пустеля. Життя такої людини буде мукою і повільним в’яненням – вмиранням. Тому що людина сама себе відключиkf від струму життя, від джерела життя – від Бога.

Воскресіння Христове – це початок нашого життя, навіть початок початку нашого життя. Про це прямо сказано в тропарі Великодня. Христос Воскрес із мертвих. Своєю смертю зневажив смерть. І сущим в гробах, в тому числі і нам, сущим в тілах своїх, як у гробах пристрастей та гріхів, дарував життя. І недільне богослужіння – всенічне бдіння і Літургія – є водоймою до країв, наповненою цим життям. І це життя напоює весь світ. І немов би оновлює його Кожну неділю на наступний тиждень.

Ми, ці апостоли і жони-мироносиці, приникаємо раннього ранку глубоку до гробу Христа Жізнодавця, коли на недільному полієлеї співаємо «Воскресіння Христове бачивши». І Господь є для нас воскреслим. І коли ми причащаємося на Літургії, Господь наш Ісус Христос входить в нас і воскрешає нас, руйнуючи в нас кайдани гріха, проганяючи і перемагаючи диявола і його прислужників – бісів, позбавляючи нас від смерті.

На Недільній службі і ми воскресаємо у Христі.

Тому, як би ти не втомився в суботу, як би не був солодкий сон з ранку в неділю, одягнися і піди на службу. Яка б не була погода. Буде важко, буде сонно. Але, увійшовши в цю воду життя, ти отримаєш сили жити на всю наступну седмицю. А полінуєшся і не ввійдеш – все буде зім’ято, недобре і дуже втомлено. Вже перевірено досвідом.

Відкриваються Царські врата! І в світ для тебе входить Господь. Входить особисто для тебе, щоб особисто тебе воскресити. Хочеш повнокровного і святого життя? Вийди до Нього назустріч. І прийми Його! І воскресни разом з Ним!

Джерело

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл очолив Літургію Передосвячених Дарів у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської. ФОТО

Редактор Головний

«Світло життя»: у Волинській єпархії презентували новий інформаційно-просвітницький проєкт. Оновлено

Редактор Головний

Хто і коли склав ранкове і вечірнє молитовне правило?

Редактор Головний