-1.1 C
Lutsk
Середа, 19 Січень, 2022
Основи православ'я Проповіді Публікації

Чому люди не можуть сприйняти Слово Боже…

У Євангеліє, яке читалось на вечірньому богослужінні напередодні неділі 25-ої після П’ятидесятниці, йшлося про те, що Господь явився апостолам, які не повірили у Його воскресіння, та “докоряв їм за недовірство їхнє та твердосердя”.

«Це і є та причина, через яку не сприймається Слово Боже», – під час проповіді наголосив архієпископ Волинський та Луцький Нафанаїл та додав, що саме це – недовірство та твердосердя – не дає входити у людські душі всьому тому Божественному, що Господь дає Церкві Христовій.

А Церква Христова у ці дні посту готує вірян до Різдва Христового, Церква налаштовує нашу свідомість та наш духовній внутрішній світ до того, що наближається велична подія, подія, яка принесла у цей світ звільнення від гріхів, Сина Божого, який прийшов заради нашого спасіння.

Тож Високопреосвященніший владика закликав всіх у дні святого Різдвяного посту, коли проповідується Слово Боже, заглянути у свою душу, подивитися, що у ній відбувається. Зрештою, чи готова ця душа до такої величної події, як Різдво Христове.

«Слід бути перед собою чесними та відповісти собі ж на питання: чи заклики, які у ці дні лунають у храмах, не торкаються мене грішного, чи знаходить вони відгук у моїй душі… Бо ж якщо ми не бачимо у собі ніякої підготовки, то поспішимо до Таїнства Покаяння, всемогутнього Таїнства, яке дане всемогутнім Богом, яке може розтопити на невір’я та жорстокість серця та приготувати наші душі до Різдва Христового», – підсумував Архіпастир.

Вас може зацікавити

Проповідь у день святих жінок-мироносиць

Редактор Головний

Здобуття милостивого серця починається із простих речей,- митр. Афанасій Лімасольський

Редактор Головний

22 травня Церква святкує перенесення мощей святителя Миколая із Мир Лікійських в Барі: що потрібно знати про цей день

Редактор Головний