15.2 C
Lutsk
Вівторок, 28 Травень, 2024
Запитання священнику

Чому ченці дають поради про сімейне життя?

Чому ченці дають поради про сімейне життя та стосунки між чоловіком і жінкою? Звичайно ж, у них немає такого досвіду. Чи може взагалі чернець бути духівником у сімейних?

Світлана Копитченко

Відповідає секретар Синодальної літургічної комісії УПЦ протоієрей Димитрій Гарчук:

– В області духівництва кожна ситуація суто суб’єктивна. Не можна сказати, що всі білі священики володіють позитивним досвідом побудови сімейного життя. До речі, з дуже різних причин: в негативному сімейному досвіді може бути вина самого священика, може виникнути ситуація, коли винен зовсім не він. Бувають дуже проникливі духівники серед одруженого духовенства, які можуть дати слушні поради.

Що стосується чорного духовенства, тобто ченців, то слід сказати, що серед них, як і серед білого священства, є досвідчені порадники навіть в області сімейного життя, а є і ті, хто не володіє даром слушних порад, хоча можуть мати дуже поважний вигляд.

Відповідаючи на ваше, дуже правильне і актуальне запитання, дозволю собі зауважити, що вся справа в дарі міркування, яким може володіти як представник білого, так і чорного духовенства. Якщо дару розсудливості немає, то священнику потрібно просити такого у Бога. Тут не в силах допомогти ні наявність матінки з дітьми або без них, ні клобук на його голові.

І ще важливий момент – не завжди потрібно досвідно пережити якусь ситуацію, щоб дати правильну і потрібну пораду. Це як в області хірургії: одна ситуація на сотню або мільйон випадків, а не допустити помилку просто необхідно. Тому, в якості духівника шукайте собі людину розважливу і боголюбиву, не залежно від того, це сімейний священик чи монах. І допоможи вам Бог!

Джерело

Вас може зацікавити

Як не звикнути до посту: сім порад священника

Редактор Головний

Чи чують померлі наші молитви?

Редактор Головний

Чи грішно прикрашати ялинку зображенням янголят?

Редактор Головний