10.7 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Проповіді Публікації

Божа Матір – у молитвах неусипаюча учасниця нашого спасіння, – архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл

Без заступництва та молитов Божої Матері спасіння роду людського є неможливим.

Про це сказав архієпископ Волинський та Луцький Нафанаїл під час проповіді у день свята Успіння Пресвятої Богородиці.

Архіпастир розповів про свято Успіння Богородиці. «Успіння – це смерть Божої Матері. Але ми бачимо, що ангели здивувалися цьому. Чому? Відповідь на це, передусім, над показує ікона Успіння. У ній ми бачимо, що Господь прийшов і взяв душу Божої Матері у вигляді немовляти. Святі отці це пояснюють так, що це символ такої чистоти душі. Як немовля має чистоту, так і Богородиця. Вона чиста. Вона вища всякої чистоти. Ангели дивуються тому, що Божа Матір піднялася на небо з тілом. Це все говорить про те, де діє Бог, там «побеждает естества уставы в тебе Дево Чистая». Тож все життя Матері Бога – це перемога єства, яке встановив Бог», – сказав владика та наголосив, що Син Божий прийшов у цей світ завдяки тому, що Цариця Господня сказала: «Се раба господня, да будет мне по глаголу твоему».

Вона дала згоду на те, щоб Дух Святий зійшов на неї та втілився у ній.

Сьогодні Діва Марія з тілом і душею підноситься на небо. І ці всі події – це дії Духа Святого до Бога, які показують велич і милосердя Боже до всього роду людського.

Це милосердя, передусім, показане людям саме через Божу Матір.

Архіпастир пояснив, що кожна людина, яка хоче освоїти те, що Бог приніс і дарував на цій грішній землі нам всім, повинна розуміти, що спасіння роду людського без допомоги Богородиці неможливе. «Тільки в Божій Матері все явилося у найвищій формі», – сказав архієпископ Нафанаїл.

Владика наголосив, що у Святителя Григорія Палами є таке пояснення: «не можна висловити словом те, що перевищує слово. Не можна розказати того, що є вищим за наше розуміння».

«Тільки одному Богові відомі ті дії, які відбувалися з Божою Матір’ю. Бог людям явно проявив свою дію на Божій Матері у подіях від Благовіщення до Її Успіння. Приснодіва з 3 років виховувалася у Святая Святих, куди першосвященники заходили лише раз у рік для жертвоприношення. І так все життя Богородиці є прикладом чудесних дій», – пояснив Архіпастир.

Наостанок Високопреосвященніший владика нагадав, що Син Божий став людиною через Божу Матір. Тож закликав і нам приймати Господа у собі через Таїнство Причастя. «А щоб з’єднання з Господом було нам у спасіння, треба каятися та просити допомоги у Матері Божої», – сказав владика.

«Тому цього дня будемо особливо разом із ангелами прославляти Успіння Божої Матері і молитися, бо у молитвах вона неусипаюча учасниця нашого спасіння», – підсумував Архіпастир.

Вас може зацікавити

Проповідь у Димитрівську батьківську поминальну суботу

Редактор Головний

Три настанови, які необхідно виконати перед Причастям – поради афонського монаха

Редактор Головний

Не дивіться на проблеми, дивіться на Бога — митр. Онуфрій

Редактор Головний