У своїй проповіді у День спомину Хрещення Київської Русі Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів віруючим про велику історичну роль, яку зіграв для нашого народу рівноапостольний князь Володимир та про його особистий духовний подвиг.
За словами Першосвятителя, святий князь Володимир увійшов в історію як Хреститель Русі, але його святість полягала не лише в Хрещенні народу, а й у глибокій внутрішній переміні, яку здійснила в ньому сама віра.
«Він сам був особистим прикладом того, як віра перетворює людину із темної — у світлу, із лукавої — у щиру, з ненависної — у люблячу», — сказав Предстоятель.
Розмірковуючи над життям Великого князя Київського, Його Блаженство зауважив, що переміна, яка сталася у житті руського правителя, показує нам, як дія Божої благодаті, отриманої через Хрещення, змінює людину. Хрещення надає людині силу бути доброю, любити, терпіти та жити на землі не як споживач, а як будівничий. Проте ті дари, що дарує віра, потребують постійного зростання. І саме тут важлива особиста участь кожного: через молитву, піст, покаяння та добрі вчинки ці духовні таланти мають розвиватися й утверджуватись у житті.
«Князь Володимир також підтримував вогонь благодатного горіння у своїй душі, горіння любові до Бога і до людей», — наголосив Блаженніший Митрополит Онуфрій та додав, що усім нам слід берегти душу від «гріховної води», яка намагається загасити цей вогонь.
На завершення Архіпастир закликав усіх нас — духовних і тілесних нащадків князя Володимира — берегти віру, яку він прийняв і передав нам.
«Нехай Господь, молитвами святого князя Володимира та всіх святих Київської землі, допоможе нам так жити на землі, щоб вогонь любові, запалений у нашому серці при Хрещенні, розгорався і ми з ним прийшли до Бога, як мудрі діви із запаленими світильниками зустріли Небесного Нареченого», — сказав Першоієрарх.
