20 C
Lutsk
Неділя, 14 Серпень, 2022
Волинська єпархія Всі новини

Архієреї Волинської єпархії взяли участь у святкуваннях на честь Почаївської ікони Божої Матері у лаврі

5 серпня 2021 року, в день свята на честь Почаївської ікони Божої Матері, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив святкові богослужіння в Успенській Почаївській лаврі. 

Божественна літургія відбулась у Преображенському соборі обителі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Предстоятелю співслужили архієреї УПЦ, серед них і керуючий єпархією архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл, а також вікарій єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій.

Також в урочистостях на честь Почаївської ікони Богородиці взяли участь тисячі вірян з усієї України та з-за кордону. Багато з них прийшли в Почаївську лавру пішки різними хресними ходами.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Предстоятель розповів вірянам про чудесну допомогу Пресвятої Діви Марії, яку Вона виявляла на Почаївській горі, та закликав і сучасних християн звертатися до Божої Матері у скрутних обставинах життя.

Завершивши Літургію, священнослужителі та віряни на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм пройшли хресним ходом до Успенського собору монастиря, де звершили молебень перед чудотворною іконою Богородиці. Після відпусту виголосили многоліття Предстоятелю, наміснику Лаври, усім архієреям, духовенству, вірянам, Українській державі, народу, владі, воїнству та усім православним християнам.

Насамкінець Блаженніший владика привітав паству зі святом на честь Почаївської ікони Божої Матері. Предстоятель подякував митрополиту Почаївському Володимиру і братії Лаври за труди для розквіту обителі, а усім вірянам побажав, щоб Господь, молитвами Богородиці, благословив їх та подав необхідне для земного життя і вічного спасіння.Почаївська ікона Божої Матері – древня чудотворна ікона, одна з найбільш шанованих в Україні. Святкування на честь ікони проходять  5 серпня . Більше 400 років ікона своєю чудотворною силою посилає благодать Божу, і кожному, хто звертається з щирою вірою та молитвою, стає допомогою та зціленням. 

Читати також: Всесвітня святиня – Почаївська ікона Божої Матері

Вас може зацікавити

Вітання єпископу Камінь-Каширському Афанасію з нагоди першої річниці архієрейської хіротонії

Редактор Головний

Секретар єпархії взяв участь у “Спільній коляді” на фестивалі “Різдво у Луцькій громаді”

Редактор Головний

Коротко про Великий Покаянний канон преподобного Андрія Критського

Редактор Головний