23.3 C
Lutsk
Четвер, 11 Серпень, 2022
Волинська єпархія Всі новини Фото

Архієпископ Нафанаїл очолив утреню з чином погребіння Святої Плащаниці

22 квітня 2022 року, напередодні Великої Суботи, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл очолив утреню з чином погребіння Плащаниці у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської.

Свята Плащаниця – великий прямокутний плат із зображенням тіла Спасителя – виноситься наприкінці вечірні Великої П’ятниці. 

Архіпастирю співслужили настоятель храму прот. Володимир Яцишин, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), прессекретар єпархії прот. Віктор Аніпко, благочинний Луцького кафедрального округу прот. Вадим Лебедь та клірики кафедрального собору.

Богослужбові тексти утрені Великої Суботи (вона може звершуватись у Велику П’ятницю ввечері) присвячені погребінню Господа Іосифом Аримафейським та Никодимом. Крім того, Церква згадує сходження Спасителя душею в пекло для сповіщення там перемоги над смертю, введення розбійника в Рай та воскресіння багатьох праведників, які почали проповідувати Христа в Єрусалимі. Християнський світ дивиться на Плащаницю зі зображенням померлого Тіла Господа в передчутті Його славного Воскресіння та просить: “Воскресни, Боже!”.

Після великого славослов’я Архіпастир очолив хресний хід з Плащаницею під поховальний спів “Святий Боже…”. Після відпусту Високопреосвященніший владика, священнослужителі та усі вірні з благоговінням підходили для поклоніння Господу перед Його Святою Плащаницею.

Вас може зацікавити

8 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

8 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Розпорядження архієпископа Нафанаїла про допомогу біженцям та постраждалим внаслідок бойових дій на території України

Редактор Головний