21.3 C
Lutsk
П’ятниця, 9 Червень, 2023
Волинська єпархія Новини Фото

Архієпископ Нафанаїл очолив літургію та чин омовіння ніг у Великий Четвер. ФОТО

16 квітня, у Великий Четвер, керуючий Волинською єпархією УПЦ архієпископ Нафанаїл очолив Літургію з Чином омовіння ніг. Богослужіння відбулось у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської.

Його Високопреосвященству співслужили секретар Волинської єпархії прот. Миколай Бондарук, віцесекретар єпархії прот. Валерій Мучак, настоятель храму прот. Володимир Яцишин,  завідуючий канцелярією єпархії архім. Паїсій (Хомич), прессекретар єпархії прот. Віктор Аніпко, благочинний Луцького центрального округу прот. Олександр Богданов, благочинний Луцького кафедрального округу прот. Вадим Лебедь, а також клірики єпархії.

Цього дня, який ще має назву Великого четверга, за богослужінням згадуються одразу чотири знаменні події з життя Іісуса Христа: Тайна Вечеря, де Спаситель встановив новозавітне таїнство Євхаристії; омовіння ніг учням в знак великого смирення та любові до них; молитва в Гефсиманському саду та зрада Іудою Господа на страждання і смерть.

Під час Літургії, з благословення митрополита Київського і всієї України Онуфрія, до свята Воскресіння Христового архієпископ Нафанаїл відзначив церковними нагородами таких священнослужителів:

  • прот. Вадим Лебедь, благочинний Кафедрального округу м. Луцьк, нагороджений  правом служіння Літургії з відкритими Царськими вратами до “Херувимської пісні”;
  • прот. Петро Базюк, клірик храму ВСЗВ, нагороджений  правом служіння Літургії з відкритими Царськими вратами до “Херувимської пісні”;
  • прот. Андрій Нікітіч, клірик  храму ВСЗВ, нагороджений митрою.
  • прот. Ігор Савієвський,  клірик храму ВСЗВ, нагороджений митрою.
  • прот. Микола Нарушець, настоятель  Свято- Воскресенського храму с. Завітне (Ківерцівського благочиння), нагороджений хрестом з прикрасами;
  • дияк. Василій Івін, клірик храму ВСЗВ,  нагороджений камілавкою;
  • диякон Павло Боровик, клірик храму ВСЗВ, нагороджений подвійним орарем.

Чин омовіння ніг, який звершується одразу після Літургії у Великий четвер, є прообразом Євангельських подій, коли Господь Іісус Христос, виявивши смирення до Своїх учнів – апостолів, помив їм ноги перед Вечерею. Спаситель, зробивши цей крок, показав своїм послідовникам приклад любові та поваги до ближніх. Господь сказав: “Хто хоче бути першим, нехай буде найменшим із усіх і слуга всім!” (Мк. 9, 35) Цю ідею Христос проніс від самого початку Свого земного життя аж до Смерті.

Відповідно до богослужбової традиції, в цей день у кафедральних соборах, архієрей омиває ноги дванадцятьом священникам, прообразуючи тим самим Самого Христа.

Насамкінець архіпастир виголосив слово проповіді, в якій нагадав пастві про виняткове значення для християн Тайної Вечері і Таїнства Євхаристії.

Вас може зацікавити

Престольне свято у приділі Святих жінок мироносиць кафедрального собору. ФОТО

Редактор Головний

Архієреї, духовенство та віряни Волинської єпархії взяли участь у хресному ході до Дня Хрещення Русі

Редактор Головний

Відбулося розширене засідання Єпархіальної ради

Редактор Головний