9.6 C
Lutsk
Субота, 18 Травень, 2024
Волинська єпархія Новини

Для чого відбирати храм, якщо у ньому не здійснювати богослужіння?

7 червня 2020 року, коли вся повнота Православної Церкви святкує одне з дванадесяти свят – день Святої Трійці, прихильники ПЦУ села Садів не звершували богослужіння у відібраному ними храмі.

Як повідомили у громаді ПЦУ, богослужіння 7 червня 2020 року не відбулося у зв’язку з тим, що місцевий «священник» ПЦУ перебуває на лікарняному. Тим часом старожили-садівці згадують, що їхній храм не закривався навіть у часи гонінь Радянського Союзу і богослужіння у ньому звершувалися завжди.

Нагадаємо, що на даний час відкрите кримінальне провадження та здійснюється досудове розслідування за фактом перевищення службових повноважень, підробки документів щодо незаконного оформлення общиною ПЦУ права власності на житловий будинок, у якому проживає прот. Володимир Мелесь разом зі своєю сім’єю.

Окрім того, до Луцького РВП Луцького ВП ГУНП у Волинській області подано заяву про ймовірне вчинення в.о. старости Садівського Старостинського округу злочину передбаченого статтею 366 Кримінального Кодексу України (Службове підроблення).

Насправді ж видається досить дивним той факт, що «священник» Н.В. Партика раптово захворів після його виклику та допиту за фактом незаконного переоформлення права власності на житловий будинок, оскільки саме він подавав документи для такого переоформлення.

Напевно «священнику» Н.В. Партиці було добре відомо, що згідно чинного законозавсто, відповідальність за достовірність поданих документів для реєстрації права власності на нерухоме майно несе заявник. У цьому випадку – «священник» ПЦУ Назар Партика.

Невже «священнику» ПЦУ Назарові Партиці стало так зле, що після останнього допиту у слідчої він фізично не зміг здійснювати богослужіння у дванадесяте свято Трійці. Можливо, не доведи Боже, звісно, причиною лікарняного у «священника» ПЦУ став зловіщий COVID-19, через що він не зміг у день П’ятидесятниці звершувати службу у с. Садів?

Невже у когось ще виникають сумніви про законність переходу громади УПЦ с. Садів до ПЦУ та законність відібрання храму, якщо головні ініціатори таких дій – староста Іван Шендюх та місцевий «священник» Назар Партика штабелями потрапляють на лікарняні ліжка відразу після допиту у правоохоронному органі?

Адже сьогодні основні фігуранти кримінального провадження – в.о. старости Садівського Старостинського округу Іван Шендюх – у відпустці, а «священник» на лікарняному. Висновки – напрошуються самі…

Невже дієві особи цих незаконних дій просто розуміють, що настав час їхньої відповідальності; невже розуміють, що це початок кінця їхніх незаконних дій? Або може вони вирішили скористатися послугами адвоката і для того раптово захворіли?

Тільки ж, чому вони свого часу не задумавалися про те, що їх підставляють? Або ж перед тим, як вчинити кримінальне правопорушення, не проконсультувалися з фаховими адвокатами?

А тим часом у хатині, де залишилися молитися садівці, вірні УПЦ, щоразу більшає прихожан. А на такі свята як от сьогодні – день Святої Трійці – тимчасовий храм і зовсім мало не вщент заповнений людьми. А все тому, що коли люди мають у серці справжню віру, ніякі хвороби чи відпустки не заважають відзначати Святі дні разом з усією повною Православої Церкви.

Вас може зацікавити

Волинська єпархія УПЦ запрошує на третій фестиваль недільних шкіл “Покров”

Редактор Головний

Священники єпархії звершили Таїнство Соборування для підопічних реабілітаційного центру “Джерело життя”

Редактор Головний

Розпорядження керуючого Волинською єпархією щодо відзначення Дня Незалежності України

Редактор Головний