13.5 C
Lutsk
Четвер, 13 Червень, 2024
Публікації

Афонський чернець – про те, чому аборт більш тяжкий гріх, ніж вбивство

Ігумен монастиря Дохіар пояснює, що ненароджені немовлята помирають нехрещеними. Таким чином, той, хто робить аборт, забирає в ще ненародженої душі право пізнати Таїнство Хрещення.

Православна Церква має чітку і однозначну позицію з питань абортів, яка ґрунтується на заповіді «Не вбий». Однак крім смертного гріха вбивства, жінка, яка здійснює аборт, або людина, що штовхає її на це,  бере на себе ще цілий ряд важких гріхів.Ігумен монастиря Дохіар на Святій горі Афон архімандрит Григорій розповів про те, чому аборт є сатанинським гріхом і як той, хто його здійснює, ображає Бога. Звертаючись до Святого Письма, Афонський чернець пояснює, що людина, причетна до аборту, зазіхає на свободу Божу і уподібнюється сатані.

«Диявол захотів убити Адама і Єву, щоб не тривав рід людський. Диявол через свою заздрість і злість позаздрив тій честі, якою нагородив людину Господь. Тому що і ангели, і біси, і люди – це все творіння Божі. Але Господь поставив людину на самий пік творіння. Тому людина, яка  вбиває дитину або в утробі, або коли вона тільки народиться, або, приймаючи абортивні контрацептиви – робить диявольську справу. Тому що, роблячи аборт, повторює те саме, що робив диявол, коли хотів знищити людину», – розповідає архімандрит Григорій.

Ігумен монастиря Дохіар пояснює, що ненароджені немовлята помирають нехрещеними. Таким чином, той, хто робить аборт, забирає в ще ненародженої душі право пізнати Таїнство Хрещення. «Найстрашніше у цьому гріху те, що ці діти в майбутнє життя потрапляють нехрещеними. Тому один сучасний старець говорив, що, якщо народити цю дитину, хрестити і потім її, наприклад, зарізати, то у цьому буде менше гріха, і буде менше Суду над такою людиною, ніж над тим, хто робить аборт», – каже афонський монах.

Багато жінок ідуть на аборт, оскільки вважають небажане зачаття суто своєї «помилкою», від якої намагаються позбутися таким важким гріхом як вбивство ненародженої дитини. Архімандрит Григорій пояснює, що кожна людина на землі народжується тільки з волі Господа. «Той, хто творить такі гріхи – це сатанинська людина.

І покарання її буде дуже великим. Тому що цей гріх безпосередньо сходить до лику Божого, оскільки ми ображаємо самого Бога, який допустив, щоб ця дитина була зачата. Тому що зачаття і народження людини – це не плід просто якихось людських відносин між чоловіком і жінкою. Це справа Господа. Я бачив багато пар, у яких з медичної точки зору не було ніяких відхилень – ні у одного, ні у другого подружжя. Але вони не могли народити, тому що Господь їм не давав дітей. Чому? Це відомо тільки одному Господу», – розповідає афонський чернець.

У сучасному світі нерідко робляться спроби змінити у людей ставлення до абортів як до важкого гріха. Ігумен монастиря Дохіар називає аборт одним з головних гріхів сучасності і закликає усіх православних до покаяння. «Потрібно поважати ненароджену дитину як творіння, яке з’являється на світ з допомогою Божою. А аборт – це гріх століття.

Тому ми, православні, повинні донести людям увесь жах і тяжкість цього гріха. А, щоб Господь не допустив падіння до такого гріха, люди повинні повернутися до Христа і бути у покаянні. Тому що саме покаяння змінює наш спосіб життя», – говорить архімандрит Григорій.

Джерело                                                                                                                        Переклад “УНІАН РЕЛІГІЯ”

Аборт – це дуже тяжке вбивство, тому що вбивають нехрещених дітей, – Паїсій Святогорець

Вас може зацікавити

Князь світла: від воїна-язичника — до Хрестителя Русі

Редактор Головний

Чи можна жінкам заходити у вівтар

Редактор Головний

Св. Іоанн Кронштадський: «Варто дивуватися маловір’ю і холодності християн до Христа»

Редактор Головний