6.3 C
Lutsk
Субота, 9 Листопад, 2024
Основи православ'я Публікації

9 вересня – преподобних Кукші і Пімена постника, Печерських, у Ближніх печерах (після 1114)

Преподобний священномученик Кукша і преподобний Пімен Постник спочили після 1114 року.

p1arfvnb12e421j1fgu1qv91gpc3Святитель Симон, єпископ Володимирський і Суздальський (ХII; пам’ять 10 травня), в посланні до преподобного Полікарпа, архімандрита Печерського († 1 182; пам’ять 24 липня), писав про преподобного Кукшу: «Як можу гідно прославити святих мужів, що були в святому Печерському монастирі , в якому язичники хрестилися і ставали ченцями, а іудеї приймали святу віру? Але я не можу промовчати про блаженного священномученика і черноризця цього монастиря Кукшу, про якого всі знають, що він проганяв бісів, хрестив в’ятичів, дощ звів, висушив озеро, звершив багато інших чудес і після багатьох мук убитий був з учнем своїм Никоном».

Смерть священномученика Кукші передбачив преподобний Пімен Постник.

Цей блаженний за свої великі подвиги був нагороджений від Бога великим даром зцілювати недужих, бачити майбутнє і те, що відбувається у віддалених і невідомих місцях. Багато хворих і одержимих тяжкими хворобами він чудодійно зцілив, багато пророкував. Передбачив, між іншим, і свою блаженну кончину за два роки.

Ставши серед Великої Печерської церкви, преподобний Пімен голосно вигукнув: «Брат наш Кукша убитий на світанку!». І сказавши це, преподобний Пімен спочив у один день зі святим Кукшею і учнем його, преподобним Никоном, місяця серпня 27-го дня (9 вересня).p1arg6f5n717sr1uq5e001s8i7gn3

В’ятичі, серед яких проповідував і прийняв кончину преподобний священномученик Кукша, жили на річці Оці, займали територію Орловської і Калузької областей. Вони були язичниками.

Преподобний Нестор Літописець (пам’ять 27 октября / 9 листопада), описуючи в’ятичів, обурювався їх мерзенними звичаями і додавав, що вони так живуть «навіть і до нинішнього дня», залишаючись незнайомими з законом Божим і творячи свій закон.

Преподобний священномученик Кукша проповідував у в’ятичів за часів святителя Феоктиста, єпископа Чернігівського (1113-1123; пам’ять 5/18 серпня). Він був похований, так само, як преподобний Пімен Постник, в Ближніх печерах (пам’ять Собору преподобних, які спочивають у Ближніх печерах, відбувається 28 вересня / 11 жовтня).

За матеріалами порталу “Азбука віри”, переклад ігумена Германа (Кулакевича)

Джерело

Вас може зацікавити

Святитель Ігнатій (Брянчанінов). Про читання Євангелія

Редактор Головний

Святитель Іоанн Шанхайський – великий поджвижник православного зарубіжжя

Редактор Головний

28 листопада – преподобного Паїсія Величковського

Редактор Головний