-0.6 C
Lutsk
П’ятниця, 3 Грудень, 2021
Основи православ'я Публікації

9 вересня – преподобних Кукші і Пімена постника, Печерських, у Ближніх печерах (після 1114)

Преподобний священномученик Кукша і преподобний Пімен Постник спочили після 1114 року.

p1arfvnb12e421j1fgu1qv91gpc3Святитель Симон, єпископ Володимирський і Суздальський (ХII; пам’ять 10 травня), в посланні до преподобного Полікарпа, архімандрита Печерського († 1 182; пам’ять 24 липня), писав про преподобного Кукшу: «Як можу гідно прославити святих мужів, що були в святому Печерському монастирі , в якому язичники хрестилися і ставали ченцями, а іудеї приймали святу віру? Але я не можу промовчати про блаженного священномученика і черноризця цього монастиря Кукшу, про якого всі знають, що він проганяв бісів, хрестив в’ятичів, дощ звів, висушив озеро, звершив багато інших чудес і після багатьох мук убитий був з учнем своїм Никоном».

Смерть священномученика Кукші передбачив преподобний Пімен Постник.

Цей блаженний за свої великі подвиги був нагороджений від Бога великим даром зцілювати недужих, бачити майбутнє і те, що відбувається у віддалених і невідомих місцях. Багато хворих і одержимих тяжкими хворобами він чудодійно зцілив, багато пророкував. Передбачив, між іншим, і свою блаженну кончину за два роки.

Ставши серед Великої Печерської церкви, преподобний Пімен голосно вигукнув: «Брат наш Кукша убитий на світанку!». І сказавши це, преподобний Пімен спочив у один день зі святим Кукшею і учнем його, преподобним Никоном, місяця серпня 27-го дня (9 вересня).p1arg6f5n717sr1uq5e001s8i7gn3

В’ятичі, серед яких проповідував і прийняв кончину преподобний священномученик Кукша, жили на річці Оці, займали територію Орловської і Калузької областей. Вони були язичниками.

Преподобний Нестор Літописець (пам’ять 27 октября / 9 листопада), описуючи в’ятичів, обурювався їх мерзенними звичаями і додавав, що вони так живуть «навіть і до нинішнього дня», залишаючись незнайомими з законом Божим і творячи свій закон.

Преподобний священномученик Кукша проповідував у в’ятичів за часів святителя Феоктиста, єпископа Чернігівського (1113-1123; пам’ять 5/18 серпня). Він був похований, так само, як преподобний Пімен Постник, в Ближніх печерах (пам’ять Собору преподобних, які спочивають у Ближніх печерах, відбувається 28 вересня / 11 жовтня).

За матеріалами порталу “Азбука віри”, переклад ігумена Германа (Кулакевича)

Джерело

Вас може зацікавити

Що робити, коли тебе хвалять?

Редактор Головний

Чому не можна на сповіді приховувати гріхи свої

Редактор Головний

Коротке повчання для християнина найулюбленішого сучасного святого у Греції

Редактор Головний