21.8 C
Lutsk
Субота, 25 Травень, 2024
Календар

9 серпня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 8-а після після П’ятидесятниці. Глас 6.
День пісний.
Дозволяється їжа з олією.

Совершается служба на шестьВмч. і цілителя Пантелеймона (305). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Германа Аляскінського (1837).

Прп. Анфіси сп., ігумені і 90 сестер її (VIII). Рівноапп. Климента, єп. Охридського (916), НаумаСаввиГоразда і Ангеляра (IX-X). Блж. Миколая Кочанова, Христа ради юродивого, Новгородського (1392). Свт. Іоасафа, митр. Московского і всея Русі (1555).

Сщмч. Амвросія, єп. Сарапульського (1918). Сщмч. Платона і Пантелеймона пресвітера (1918). Сщмч. Іоанна пресвітера (1941).

Євангельські Читання

Утр. – Лк., 106 зач., XXI, 12-19. Літ. – Вмч.: 2 Тим., 292 зач., II, 1-10. Ин., 52 зач., XV, 17 – XVI, 2.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийУ Євангелії є слова, у яких Господь говорить про Іоанна Предтечу: ” Ілля уже прийшов, і не впізнали його”. Чому так?

 

Від того, що не брали до уваги шляхи Божі та не цікавились ними: в них був інший настрій, інші смаки, інші погляди на речі.

 

Котрі знаходились поза колом речей Божих, догадки у них були в силі, а у цьому колі вони нічого не розуміли у зв’язку з віддаленністю від Бога.

 

Внутрішній стан формує і свого роду чуття, котре відразу підмічає та визначає знайоме йому, як би не було воно сховане.

 

Художник, вчений та економіст дивляться на певну річ з рівною увагою, але судження виносить кожен свої, різні, той по красі, інший по причинним відносинам, третій по користі від неї.

 

Так були налаштовані й іудеї, так і судили про Іоанна, а потім і про Спасителя, а оскільки налаштовані були не по Божому, то й не зрозуміли їх, тих котрі чинили діло Боже.

 

От і сьогодні не стали розуміти ні Предтечі, ні Господа – роблять з ними як вважають за потрібне.

 

Піднялось приховане гоніння на християнство, котре стало виходити навіть назовні, як ми бачили недавно. Що зробилось там в малому обсязі, то потрібно очікувати з часом і у великому обсязі….

 

Спаси нас Господи!

Вас може зацікавити

21 травня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

18 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

21 лютого 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний