19.6 C
Lutsk
Субота, 22 Червень, 2024
Всі новини Календар

8 травня 2022 року – календар з повчанням

Неділя 3-тя після Пасхи, святих жон-мироносиць.

Святих жон-мироносиць: Марії Магдалини, Марії Клеопової, Саломії, Іоанни, Марфи і Марії, Сусани та інших; праведних Іосифа Аримафейського і Никодима (перехідне святкування в Неділю 3-тю після Пасхи).

Апостола і євангеліста Марка (63). Блгв. Тамари, цариці Грузинської (1213) (перехідне святкування в Неділю 3-тю після Пасхи).

Прп. Сильвестра Обнорського (1379). Прп. Василія Поляномерульського (1767) (Румун.). Прп. Вассіана Сліпого (1827). Сщмч. Сергія пресвітера (1938).

Царгородської ікони Божої Матері (1071).

Євангельскі Читання

Утр. – Єв. 3-тє, Мк., 71 зач., XVI, 9-20. Літ. – Діян., 16 зач., VI, 1-7. Мк., 69 зач., XV, 43 – XVI, 8. Ап.: 1 Пет., 63 зач., V, 6-14. Мк., 23 зач., VI, 7-13.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

НЕВТОМНІ ЖІНКИ! СНУ НЕ ДАВАЛИ ОЧАМ ТА ПОВІКАМ ДРІМАННЯ, ПОКИ НЕ ЗНАЙШЛИ ВОЗЛЮБЛЕНОГО! А МУЖІ НІБИ ВПИРАЮТЬСЯ НОГАМИ: ЙДУТЬ НА ГРОБ, БАЧАТЬ ЙОГО ПУСТИМ, І НЕ РОЗУМІЮТЬ, ЩО ЦЕ МОГЛО Б ОЗНАЧАТИ, ТОМУ ЩО САМОГО НЕ БАЧИЛИ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

АЛЕ ЧИ ОЗНАЧАЄ ЦЕ, ЩО У НИХ МЕНШЕ ЛЮБОВІ, НІЖ У ЖІНОК? НІ, ТУТ БУЛА ЛЮБОВ РОЗСУДЛИВА, ЯКА БОЇТЬСЯ ПОМИЛКИ ЧЕРЕЗ ВИСОКУ ЛЮБОВ І ПРЕДМЕТ ЇЇ. КОЛИ І ВОНИ ПОБАЧИЛИ ТА ОСЯЗАЛИ, ТОДІ КОЖЕН З НИХ НЕ ЯЗИКОМ, ПОДІБНО ФОМІ, А СЕРЦЕМ СПОВІДАВ: “ГОСПОДЬ МІЙ І БОГ МІЙ”, І ВЖЕ НІЩО НЕ МОГЛО РОЗЛУЧИТИ ЇХ З ГОСПОДОМ.

 

МИРОНОСИЦІ ТА АПОСТОЛИ – ОБРАЗ ДВОХ СТОРІН НАШОГО ЖИТТЯ: ПОЧУТТЯ ТА РОЗДУМІВ. БЕЗ ПОЧУТТЯ ЖИТТЯ НЕ ЖИТТЯ; БЕЗ РОЗДУМІВ – ЖИТТЯ СЛІПЕ, БАГАТО ВИТРАЧУЄТЬСЯ, А МАЛО ПЛОДУ ЗДОРОВОГО ДАЄ. ТРЕБА ПОЄДНУВАТИ ТЕ ТА ІНШЕ. ПОЧУТТЯ НЕХАЙ ІДЕ ВПЕРЕД ТА ПРОБУДЖУЄ; РОЗДУМИ Ж НЕХАЙ ВИЗНАЧАЮТЬ ЧАС, МІСЦЕ, СПОСІБ, ВЗАГАЛІ ПОБУТОВИЙ СТРІЙ ТОГО, ЩО РОБИТИ НАТЯКАЄ СЕРЦЕ.

 

ВСЕРЕДИНІ СЕРЦЕ ЙДЕ ВПЕРЕД, А НА ПРАКТИЦІ – РОЗДУМ. КОЛИ Ж ПОЧУТТЯ СТАНУТЬ НАВЧЕНІ РОЗДУМІВ ДОБРА ТА ЗЛА, ТОДІ, МОЖЛИВО, МОЖНА БУДЕ ПОКЛАСТИСЯ І НА ОДНЕ СЕРЦЕ; ЯК З ЖИВОГО ДЕРЕВА САМІ СОБОЮ РОСТУТЬ ПАГОНИ, КВІТИ ТА ПЛОДИ, ТАК САМО І З СЕРЦЯ ПОЧИНАЄ ТОДІ ВИНИКАТИ ТІЛЬКИ ДОБРО, ЯКЕ РОЗУМНО ВКЛАДАЄТЬСЯ У ТЕЧІЮ НАШОГО ЖИТТЯ.

Вас може зацікавити

Священний Синод УПЦ: Ми впевнені – Україна вистоїть та збереже свою державність

Редактор Головний

Напередодні Вербної Неділі архієпископ Нафанаїл звершив всенічне бдіння у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

12 серпня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний