23.3 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Календар

7 березня 2023 року – календар з повчанням

Седмиця 2 Великого посту.
Великий піст.
Знайдення мощей мучеників, що в Євгенії постраждали (395–423).

Мчч. Маврикія і 70-ти воїнів: Фотина, Феодора, Филипа та інших (близько 305). Прпп. Фаласія, Лимнія і Варадата, пустельників Сирійських (V). Прп. Афанасія спов. (821). Сщмчч. Іосифа Смирнова і Володимира Ільїнського пресвітерів, Іоанна Касторського диякона і мч. Іоанна Перебаскіна (1918); сщмчч. Михаїла Горбунова, Іоанна Орлова, Віктора Морігеровського, Іоанна Парусникова, Сергія Бєлокурова, Андрія Ясенєва, Павла Смирнова пресвітерів, прмчч. Сергія (Букашкіна), Антипи (Кирилова), прмц. Параскеви (Макарової), мч. Стефана Франтова, мцц. Єлисавети Тимохіної, Ірини Смирнової і Варвари Лосєвої (1938); мч. Миколая Некрасова псаломщика (1938); мч. Андрія Гнєвишева (1941); прмч. Філарета (Пряхіна) (1942).

Читання

На вечірні: – Бут. 4:8-15; Притч. 5:1-15. На 6-му часі: – Іс. 5:7-16.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“І СКАЗАВ КАЇН ДО ГОСПОДА: БІЛЬШИЙ МІЙ ГРІХ, АНІЖ МОЖНА ЗНЕСТИ” (БУТ. 4, 13). ЧИ МОЖНА БУЛО ТАК ГОВОРИТИ ПЕРЕД ЛИЦЕМ БОГА, СУВОРОГО, АЛЕ  ЗАВЖДИ ГОТОВОГО ПОМИЛУВАТИ ТОГО, ХТО ЩИРО КАЄТЬСЯ?

 

ЗАЗДРІСТЬ ЗАТЬМАРИЛА ЗДОРОВІ ПОНЯТТЯ, ЗЛОЧИН ОБДУМАНИЙ ЗРОБИВ СЕРЦЕ ЖОРСТОКІШИМ, І ОСЬ КАЇН ГРУБО ВІДПОВІДАЄ САМОМУ БОГУ: “ХІБА Я СТОРОЖ БРАТУ МОЄМУ?” (БУТ. 4, 9). БОГ ХОЧЕ ПОМ’ЯКШИТИ ЙОГО КАМ’ЯНЕ СЕРЦЕ МОЛОТОМ СТРОГО СУДУ СВОГО, – А ВІН НЕ ПІДДАЄТЬСЯ, І, ЗАМКНУВШИСЬ У СВОЄМУ ЗАГРУБІННІ, ВІДДАЄТЬСЯ ТІЙ ДОЛІ, ЯКУ ПІДГОТУВАВ СОБІ ЗАЗДРІСТЮ ТА ВБИВСТВОМ.

 

ТА ДИВНО, ЩО ПІСЛЯ ТОГО ВІН ЖИВ, ЯК І ВСІ: МАВ ДІТЕЙ, ВЛАШТОВУВАВ СІМЕЙНИЙ ПОБУТ; АЛЕ ПЕЧАТЬ ВІДЧАЮ ВСЕ ЛЕЖАЛА НА НЬОМУ. ВИХОДИТЬ, ЩО ЦЕ СПРАВА ВНУТРІШНЯ, ЯКА ЗВЕРШУЄТЬСЯ У СОВІСТІ, З УСВІДОМЛЕННЯ СВОЇХ ВІДНОСИН ДО БОГА, ПІД ДІЄЮ ТЯГОТ ЇЇ СПРАВ, ПРИСТРАСТЕЙ ТА ГРІХОВНИХ НАВИКІВ.

 

НЕХАЙ ЗРОЗУМІЮТЬ У ЦЬОМУ НИНІ ОСОБЛИВОСТІ! АЛЕ РАЗОМ НЕХАЙ ВОСКРЕСЯТЬ ВІРУ, ЩО НЕМАЄ ГРІХА, ЯКИЙ ПЕРЕМОЖЕ МИЛОСЕРДЯ БОЖЕ, ХОЧА НА ЗМ’ЯКШЕННЯ СЕРЦЯ, ЗВИЧАЙНО, ПОТРІБНИЙ І ЧАС, І ТРУД. АДЖЕ Ж – АБО СПАСІННЯ, АБО ЗАГИБЕЛЬ!

Вас може зацікавити

Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви від 28 лютого 2022 року

Редактор Головний

22 квітня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

28 серпня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний