12.2 C
Lutsk
Субота, 21 Вересень, 2024
Всі новини Календар

6 серпня 2024 року – календар з повчанням

6 серпня, вівторок.                                    Седмиця 7-ма після П’ятидесятниці.
Посту немає.


Мц. Христини (близько 300). Блгвв. кнн. страстотерпців Бориса і Гліба, у Святому Хрещенні Романа і Давида (1015). Прп. Полікарпа, архімандрита Печерського, в Ближніх печерах (1182). Преподобномучеників Мгарських: Амвросія ігумена, Аркадія, Іоанникія, Іони, Іосифа, Никанора, Афанасія, Феофана, Серапіона, Никострата ієромонахів, Іуліана ієродиякона, Іоанникія, Германа, Назарія, Парфенія, Патапія і Доримедонта (1919). Сщмч. Алфея Корбанського диякона (1937); свв. Миколая Понгільського (1942) та Іоанна Калініна (1951) сповв., пресвітерів. Прославлення свт. Георгія, архієп. Могилівського (1993). Знайдення мощей прп. Далмата Ісетського (1994).


Євангельські Читання

Утр.: — Лк. 21:12-19 (зач. 106). На літ.: — Ап.: 1 Кор. 5:9-6:11 (зач. 134) — за понеділок; 1 Кор. 6:20-7:12 (зач. 136) — за вівторок. Страстотерпцям: Рим. 8:28-39 (зач. 99). Єв.: Мф. 13:54-58 (зач. 56) — за понеділок; Мф. 14:1-13 (зач. 57) — за вівторок (під зачало). Страстотерпцям: Ін. 15:17-16:2 (зач. 52).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Дійшла чутка про справи Господні до Ірода; він при цьому негайно і зробив висновок: це Іоанн воскрес. Чого тільки можна було при цьому подумати! А тим часом він ні про кого не подумав, як тільки про Іоанна. Хто ж це дав такий напрямок його думкам? Совість. Від неї не сховаєш безсовісних справ, суду її нічим не можна виправити. Стративши Іоанна, Ірод привласнював собі право на те, й інші не заперечували такого права, а совість заговорила своє, і слів її не міг він заглушити нічим. Ось йому і бачиться Іоанн.

 

Скільки знаємо ми подібних оповідей, що совість переслідує грішника і мальовничо змальовує йому предмет і справу гріха так, що він бачить їх навіть зовні! Отже, є в нас голос, який ми повинні визнати не нашим голосом. Чиїм же? Божим. Від кого єство наше, від того й голос. Якщо він Божий, то треба його слухати, бо створіння не сміє перечити Творцеві. Голос цей говорить, що є Бог, що ми від Нього перебуваємо в цілковитій залежності і тому не можемо не плекати в собі побожного страху Божого; маючи ж його, ми маємо виконувати волю Божу, яку совість і вказує.

 

Усе це становить слово Боже, написане в єстві

нашому, що читається і пропонується нам, і ми бачимо, що люди всіх часів і всіх країн чують це слово і слухають його. Всюди вірують у Бога, всюди слухають совість і сподіваються на майбутнє життя. Це тільки нині якось у моду увійшло не визнавати цих істин. Так чинять натуралісти, природники; отже, природники проповідують протиприродне вчення.

Вас може зацікавити

Митрополит Нафанаїл очолив святкування з нагоди престольного свята храму с. Мельники Мостище

Редактор Головний

Різдвяне вітання архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла. ВІДЕО

Редактор Головний

«Коли він помер, було відчуття, що не стало власної дитини»: в пам’ять про архідиякона Романа (Тюканька)

Редактор Головний