7 серпня, середа. Седмиця 7-ма після П’ятидесятниці.
Пісний день.
Успіння прав. Анни, матері Пресвятої Богородиці. Свв. жон Олімпіади диякониси (409) та Євпраксії діви, Тавенської (413). Пам’ять V Вселенського Собору (553). Прп. Макарія Жовтоводського, Унженського (1444). Сщмч. Миколая Удінцева пресвітера (1918); сщмч. Олександра Сaхарова пресвітера (1927); св. Іраїди Тихової спов. (1967).
Євангельські Читання
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
“Не те, що входить у вуста, сквернить людину, але те, що виходить із вуст, сквернить людину” (Мф. 15:11). Господь сказав це не тому, щоб Він не благоволив до посту або вважав його непотрібним для нас, — ні, і Сам Він постив, і апостолів навчив того, і в Церкві Своїй святій встановив пости, а сказав це для того, щоб, постячись, ми не обмежувалися одним малоядінням чи сухоядінням, а дбали водночас і душу свою тримати в пості, не потураючи її побажанням і пристрасним потягам. І це головне.
Піст же служить могутнім тому засобом. Основа пристрастей у плоті; коли виснажена плоть, тоді немов підкоп підведений під пристрасті і фортеця їхня руйнується. Без посту ж здолати пристрасті — було б дивом, схожим на те, щоб бути у вогні й не обгорати. У того, хто задовольняє розлого плоть свою їжею, сном і спокоєм, як триматися чогось духовного в увазі та намірах? Зректися землі й увійти в споглядання невидимих речей і прагнення до них йому так само зручно, як кволому птаху піднятися від землі.