13.5 C
Lutsk
Четвер, 13 Червень, 2024
Календар

6 лютого 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 35-а після П’ятидесятниці. Глас 1.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Ксенії  (бл. 457). Совершается служба с полиелеемБлж. Ксенії  Петербурзької (XIX).

Мчч. Вавили Сицилійського та учнів його Тимофія й Агапія (III). Прп. Македонія, сирійського пустельника (бл. 420). Перенесення мощей прмч. Анастасія Персіянина (VII). Свт. Герасима Великопермського, Устьвимського (бл. 1449). Мч. Іоанна Казанського (1529). Мч. Миколая (1918).

Євангельські Читання

Утр. – Мф., 43 зач., XI, 27-30. Блж.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Лк., 24 зач., VI, 17-23. Ряд.: Кол., 249 зач. (від полу́), I, 3-6. Лк., 81 зач., XVI, 10-15.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“НЕ МОЖЕТЕ СЛУЖИТИ БОГУ І МАМОНІ”. РОЗДВОЄНА ДУМКА ТА РОЗДВОЄНЕ СЕРЦЕ РОБЛЯТЬ ЛЮДИНУ НІ НА ЩО НЕ ЗДАТНОЮ; БО “ЛЮДИНА З ДУМКАМИ, ЯКІ ДВОЯТЬСЯ, НЕ Є СТІЙКОЮ НА ВСІХ ШЛЯХАХ СВОЇХ”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ВОНА АБО НІЧОГО НЕ РОБИТЬ, АБО РОБИТЬ ТА ПЕРЕРОБЛЮЄ, ТОБТО, ОДНІЄЮ РУКОЮ БУДУЄ, А ІНШОЮ РОЗОРЯЄ. ДЖЕРЕЛО ІСТИННО БОГОУГОДНОГО ЖИТТЯ – ТВЕРДА РІШУЧІСТЬ У ВСЬОМУ ДОГОДЖАТИ БОГУ. ЦЯ РІШУЧІСТЬ СПРЯМОВУЄ ВСІ ДУМКИ, БАЖАННЯ ТА ПОЧУТТЯ ЛЮДИНИ НА ОДНЕ, ТА ОБ’ЄДНУЄ ТАКИМ ЧИНОМ ЇЇ ВНУТРІШНЄ, РОБИТЬ ЇЇ СИЛЬНОЮ НА СПРАВИ ТА ВНОСИТЬ ЄДНІСТЬ У ВСЮ СУКУПНІСТЬ ЇЇ СПРАВ.

 

СПРАВИ ТАКІ БЛАГОУСПІШНІ ТА БАГАТОПЛІДНІ, ТОМУ ЩО ПОВНІ ІСТИННОГО ЖИТТЯ. ВІД ЧОГО В’ЯЛІСТЬ, НЕРУХОМІСТЬ ТА БЕЗПЛІДНІСТЬ СПРАВ? ВІД ВНУТРІШНЬОЇ МЛЯВОСТІ, А ВНУТРІШНЯ МЛЯВІСТЬ ВІД РОЗДВОЄННЯ ВНУТРІШНЬОГО. НЕ УСВІДОМЛЕНА ЄДИНА ЦІЛЬ, НЕ ПОСТАВЛЕНА ВОНА ЗАКОНОМ ЖИТТЯ, – СПРАВИ Й ІДУТЬ, ЯК ДОВЕЛОСЯ. ВИБЕРИ ЦІЛЬ ТА ПРИСВЯТИ ЇЙ ЖИТТЯ.

 

СПРАВЖНЯ, ГОЛОВНА ЦІЛЬ УКАЗАНА БОГОПОДІБНИМ ЄСТВОМ ЛЮДИНИ; ВОНА – ЖИВЕ БОГОСПІЛКУВАННЯ. ДО ГОЛОВНОЇ ЦІЛІ ЗВЕРТАЙ І ЦІЛІ ПРИВАТНІ, ВЧЕНІ, ЖИТТЄВІ, ГРОМАДЯНСЬКІ, КОМЕРЦІЙНІ, СЛУЖБОВІ, УРЯДОВІ. ЯКЩО БИ КОЖЕН У СУСПІЛЬСТВІ ДОТРИМУВАВСЯ БИ ЦЬОГО – У СУСПІЛЬСТВО БУВ БИ ВНЕСЕНИЙ УСТРІЙ ОДИН СПІЛЬНИЙ, І ОДИН ДУХ ВСІХ БИ наповнив.

Вас може зацікавити

9 червня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

26 серпня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

4 вересня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний