П’ятниця, 27 Січень, 2023
Всі новини Календар

20 січня 2022 року – календар з повчанням

Седмиця 31-а після П’ятидесятниці. Глас 5.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПіслясвято Богоявлення. Совершается служба со славословиемСобор Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна.

Євангельські Читання

Предтечі: Діян., 42 зач., XIX, 1-8. Ін., 3 зач., I, 29-34.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СВ. ІОАНН СВІДЧИВ ПРО ХРИСТА ІІСУСА, ЩО ВІН Є ВОІСТИНУ “АГНЕЦЬ БОЖИЙ, ЯКИЙ БЕРЕ НА СЕБЕ ГРІХ СВІТУ”, – Є ОБІЦЯНИЙ ВИЗВОЛИТЕЛь. ЧУЛИ ЦЕ ХТО БУВ ПРИ НЬОМУ ТА УВІРУВАЛИ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ВІД НИХ ПІШЛО ЦЕ СВІДЧЕННЯ У НАРОД, УСІ СТАЛИ ДУМАТИ, ЩО ТОЙ, ПРО КОГО СВІДЧИВ ІОАНН, НЕ ПРОСТА ЛЮДИНА. СПАСИТЕЛЬ ВКАЗАВ НА ЦЕ, КОЛИ В ОСТАННІ ДНІ У ХРАМІ ЗАПРОПОНУВАВ ГОЛОВАМ ЦЕРКОВНИМ ПИТАННЯ: ЗВІДКИ ХРЕЩЕННЯ ІОАННОВЕ – З НЕБА ЧИ ВІД ЛЮДИНИ (МК. 11, 29).

 

ТІ СТОРОНИЛИСЯ ВІДПОВІДІ, ТОМУ ЩО ЇМ НЕ МОЖНА БУЛО НЕ БАЧИТИ, ЩО ІОАНН НЕ САМ ВІД СЕБЕ ПРИЙШОВ, ВОДОЮ ХРЕСТИВШИ. АЛЕ СКАЖИ ВОНИ ЦЕ, ТОДІ ПОВИННІ БУЛИ ПРИЗНАТИ ТА СВІДЧИТИ ЙОГО, ЩО ПЕРЕД НИМ ОБІЦЯНИЙ, І ЯК НАСЛІДОК ТОГО – СКОРИТИСЯ ЙОГО ВЧЕННЮ.

 

А ЦЬОГО ВОНИ НЕ ХОТІЛИ НЕ З ЯКИХ-НЕБУДЬ ПОВАЖНИХ ПРИЧИН, А ЧЕРЕЗ ОДНЕ ПЕРЕКОНАННЯ. ТА ЇХ НАПОЛЕГЛИВІСТЬ НІСКІЛЬКИ НЕ ЗМЕНШУЄ СВІДЧЕННЯ СВ. ІОАННА. ВОНО І ДОСІ СТІЛЬКИ Ж Є ДОСТОВІРНИМ, ЯК БУЛО ТОДІ, КОЛИ ВИЙШЛО З УСТ ЙОГО.

 

І МИ ІОАННА ЧУЄМО, ЯКИЙ ВКАЗУЄ НАМ НА ІСТИННОГО ВИЗВОЛИТЕЛЯ, І ТИМ ОЖИВЛЮЄМО ВІРУ СВОЮ, ЯК ВІРУ, ЯКА МАЄ ЗА СОБОЮ ЗНАЧИМІ ДОКАЗИ.

Вас може зацікавити

5 вересня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Керуючий єпархією провів збори благочинь єпархії

Редактор Головний

У Церкві кожен християнин є свідком життя у Христі

Редактор Головний