13.5 C
Lutsk
Четвер, 13 Червень, 2024
Всі новини Календар

5 лютого 2023 року – календар з повчанням

Неділя про митаря та фарисея. Глас 1-й.
Сщмч. Климента, єп. Анкірського, і мч. Агафангела (312).

Прп. Мавсими Сиріна (IV). Прп. Саламана мовчальника (близько 400). Свт. Павлина Милостивого, єп. Ноланського (431). Пам’ять VI Вселенського Собору (680–681). Прп. Геннадія Костромського, Любимоградського (1565). Перенесення мощей свт. Феоктиста, архієп. Новгородського (1786). Прмч. Серафима, прмцц. Євдокії та Єкатерини, мц. Милиці (1938).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 1-ше, Мф., 116 зач., XXVIII, 16-20. Літ. – 2 Тим., 296 зач., III, 10-15. Лк., 89 зач., XVIII, 10-14. Мчч.: Рим., 99 зач., VIII, 28-39. Лк., 105-106 зач., XXI, 8-19.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ВЧОРА НАВЧАЛО НАС ЄВАНГЕЛІЄ НЕВІДСТУПНОСТІ У МОЛИТВІ, А НИНІ ВЧИТЬ СМИРЕННЮ ТА ПОЧУТТЮ БЕЗПРАВНОСТІ НА СЛУХАННЯ.

 

НЕ ПРИСВОЮЙ СОБІ ПРАВА НА СЛУХАННЯ, АЛЕ ПРИСТУПАЙ ДО МОЛИТВИ, ЯК НІЯКОЇ УВАГИ НЕГІДНИЙ, І ДАВАЙ СОБІ СМІЛИВІСТЬ ВІДКРИТИ УСТА ТА ПІДНЕСТИ МОЛИТВУ ДО БОГА ЧЕРЕЗ ОДНУ ТІЛЬКИ БЕЗМЕЖНУ ДО НАС ПОБЛАЖЛИВІСТЬ ГОСПОДА.

 

І НА ДУМКУ ТОБІ НЕХАЙ НЕ ПРИХОДИТЬ: Я ТЕ І ТЕ ЗРОБИВ; ПОДАЙ ЖЕ МЕНІ ТЕ-ТЕ. УСЕ, ЩОБ ТИ НЕ РОБИВ, ВВАЖАЙ, ЩО  ТАК І НАЛЕЖИТЬ; ТИ ПОВИНЕН БУВ УСЕ ЦЕ ЗРОБИТИ. ЯКЩО БИ НЕ ЗРОБИВ, ПІДДАВСЯ Б ПОКАРАННЮ, А ЩО ЗРОБИВ, ТУТ НЕМАЄ ЗА ЩО НАГОРОДЖУВАТИ, НІЧОГО ОСОБЛИВОГО НЕ ЯВИВ ТИ.

 

ОСЬ ФАРИСЕЙ ПЕРЕРАХУВАВ СВОЇ ПРАВА НА СЛУХАННЯ, АЛЕ ВИЙШОВ З ЦЕРКВІ НІ З ЧИМ. ПОГАНО НЕ ТЕ, ЩО ВІН ТАК РОБИВ, ЯК ГОВОРИВ; ТАК І НАЛЕЖАЛО ЙОМУ РОБИТИ, А ПОГАНО ТЕ, ЩО ВІН ВИСТАВЛЯВ ТЕ, ЯК ЩОСЬ ОСОБЛИВЕ, ТОДІ ЯК, ЗРОБИВШИ, І ДУМАТИ ПРО ЦЕ НЕ ВАРТО БУЛО.

 

ВБЕРЕЖИ НАС, ГОСПОДИ, ВІД ЦЬОГО ФАРИСЕЙСЬКОГО ГРІХА! СЛОВАМИ РІДКО ХТО ТАК ГОВОРИТЬ, АЛЕ У СЕРЦІ РІДКО ХТО НЕ БУВАЄ ТАКИМ. БО ЧОМУ ПОГАНО МОЛЯТЬСЯ? ТОМУ, ЩО ВІДЧУВАЮТЬ СЕБЕ І БЕЗ ТОГО ДОБРЕ ПЕРЕД БОГОМ.

Вас може зацікавити

Чому наша молитва буває не почута Господом

Редактор Головний

11 лютого 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Духовенство єпархії взяло участь у благодійному фестивалі ТАТО FEST, де збирали кошти для діток загиблих Захисників

Редактор Головний