18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
Календар

5 лютого 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 35-а після П’ятидесятниці. Глас 1.
День пісний.
Дозволяється риба.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Климента, єп. Анкірського, і мч. Агафангела (бл. 312).

Прп. Мавсими Сиріна (IV). Прп. Саламана молчальника (бл. 400). Свт. Павлина Милостивого, єп. Ноланського (431). Пам’ять VI Вселенського Собору  (680-681). Прп. Геннадія Костромського та Любимоградського (1565). Перенесення мощей свт. Феоктиста, архієп. Новгородського (1786). Собор Костромських святих.

Прмч. Серафима, прмц. Євдокії та Єкатерини. Мц. Милиці (1938).

Євангельські Читання

Як., 52 зач., II, 1-13. Мк., 46 зач., X, 23-32. Сщмч.: Євр., 334 зач., XIII, 7-16. Ін., 36 зач., X, 9-16.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ПОЧУВШИ СЛОВО ГОСПОДА ПРО НЕЗРУЧНІСТЬ БАГАТИМ УВІЙТИ В ЦАРСТВО БОЖЕ, УЧНІ ПОДУМАЛИ: “ХТО Ж МОЖЕ СПАСТИСЯ?” ГОСПОДЬ СКАЗАВ НА ЦЕ: “ЛЮДЯМ ЦЕ НЕМОЖЛИВО, АЛЕ НЕ БОГУ; БО ДЛЯ БОГА ВСЕ МОЖЛИВО”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

НЕМОЖЛИВО ВІДМОВИТИСЯ ВІД КОРИСТОЛЮБСТВА БЕЗ БЛАГОДАТНОЇ ДІЇ У СЕРЦІ; НЕМОЖЛИВО ПОЛАГОДИТИ І ЗІ ВСЯКОЮ ІНШОЮ ПРИСТРАСТЮ, І ЗІ ВСІМ ГРІХОМ, ЩО ЖИВЕ У НАС, І ЗІ ВСІМ ЙОГО ПОРОДЖЕННЯМ БЕЗ БЛАГОДАТІ БОЖОЇ. БЛАГОДАТЬ БОЖА ДАЄТЬСЯ, ПО ВІРІ У ГОСПОДА, У ТАЇНСТВАХ СВ. ЦЕРКВИ.

 

ТРИМАЙСЯ Ж МІЦНІШЕ СВ. ЦЕРКВИ БОЖОЇ ТА ВСІХ ЇЇ СТРУКТУР, І СИЛА БОЖА, ЯКА СПРИЯЄ ВСЯКОМУ ДОБРУ, ЗАВЖДИ БУДЕ ПРИСУТНЯ ТОБІ.

ТІЛЬКИ ПРИ ЦЬОМУ ЗАВЖДИ ПАМ’ЯТАЙ, ЩО ВСІ ЦІ СТРУКТУРИ – ЦЕ ТІЛЬКИ ЗАСОБИ, А НЕ ЦІЛЬ; ТОМУ І ПРОХОДЬ ТІЛЬКИ ЇХ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ПІД ДІЄЮ ЇХ ОЖИВИТИ ТА ПІДЖИВИТИ ПРИХОВАНІ У ТОБІ БЛАГОДАТНІ СИЛИ, І ВИХОДЬ ПОТІМ НА СПРАВУ СВОЮ СИЛЬНИМ, ГОТОВИМ НА ВСЯКУ БЛАГУ СПРАВУ.

 

ЯКЩО ВТРИМАЄШ ПРИЙНЯТЕ У СОБІ І НЕ ДАСИ ТОМУ ВИХОДУ У СПРАВАХ БЛАГИХ, ПОМИЛИШСЯ; РІВНО, ЯК ПОМИЛЯЄТЬСЯ ТОЙ, ХТО ЦУРАЄТЬСЯ ВСЬОГО ЦЕРКОВНОГО. ВІД НЕПРАВИХ РЕВНИТЕЛІВ БЛАГОЧЕСТЯ САМ УСТРІЙ БЛАГОЧЕСТИВОГО ЖИТТЯ ПІДДАЄТЬСЯ НАРІКАННЮ: АЛЕ ЦЕ НЕ ВІДНІМАЄ ЗНАЧЕННЯ У ЦЬОГО УСТРОЮ І НЕ ВИПРАВДОВУЄ МУДРУВАНЬ, ЯКІ ЦУРАЮТЬСЯ ЙОГО, ПОСИЛАЮЧИСЬ ТІЛЬКИ НА ЦЕ.

Вас може зацікавити

26 грудня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

21 листопада 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

6 серпня 2020 року- календар з повчанням

Редактор Головний