28.5 C
Lutsk
П’ятниця, 12 Липень, 2024
Календар

4 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 16-а після П’ятидесятниці. Глас 6.
День пісний.
Дозволяється їжа з олією.

Совершается служба со славословиемВіддання свята Воздвиження Животворящого Хреста Господнього. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомАп. від 70-ти Кодрата (бл. 130). Совершается служба с полиелеемЗнайдення мощей свт. Димитрія, митр. Ростовського (1752).

Сщмчч. Іпатія єпископа та Андрія пресвітера (бл. 730-735). Прп. Даниїла Шужгорського (XVI). Прп. Іосифа Заоникіївського (1612). Свтт. Ісаакія та Мелетія, єпископів Кіпрських. Мчч. Євсевія і Пріска (IV).

Сщмчч. Олександра, ОлексияКонстантина, Іоанна пресвітерів (1918). Прмч. Маврикія і з ним мч. Василія (1937). Сщмчч. Валентина, Олександра, ІоаннаАндріяПетра, Іоанна пресвітерів (1937). Сщмч. Іоанна пресвітера (1938). Сщмч. Василія пресвітера (1942).

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 35 зач. (від полу́), X, 1-9 . Літ. – Єф., 217 зач., I, 7-17. Лк., 14 зач., IV, 22-30. Свт.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Ін., 36 зач., X, 9-16.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Назаретяни дивувалися слову Господа, та все ж не вірували: завадила заздрість, як відкрив Сам Господь.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

І всяка пристрасть противна істині та добру, заздрість же більше всіх, бо сутність її становлять неправда та злоба; ця пристрасть є найбільш несправедливою та найотруйнішою і для того, хто носить її, і для того, на кого вона звернена.

 

У малих розмірах вона буває у всякого, якщо рівний і гірший бере верх. Егоїзм дратується, а заздрість починає мучити серце. Це ще не так буває болісно, коли і самому відкрита дорога; але коли вона загороджується і загороджується тими, до кого вже зародилася заздрість, тоді прагненням її не утримати: тут світ неможливий.

 

Заздрість вимагає скинення з гори свого противника і не заспокоїться, допоки як-небудь не досягне цього або не згубить того, хто заздрить.

 

Доброзичливці, у яких симпатичні почуття переважають над егоїстичними, не страждають від заздрості. Це показує шлях до погашення заздрості та всякого, кого вона мучить.

 

Потрібно поспішити пробудити доброзичливість, особливо до того, коли заздриш, і виявити цю справу, – відразу ж заздрість і стихне.

 

Кілька повторень у такому ж дусі, і з Божою допомогою вона зовсім вляжеться. Але так залишити її – вимучить, висушить та в гроб загонить, коли не візьмеш себе у руки та не змусиш робити добро тому, кому заздриш.

Вас може зацікавити

11 лютого 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

5 серпня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

19 квітня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний