6.1 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Всі новини Календар

4 липня 2021 року – календар з повчанням

Неділя 2-га після П’ятидесятниці, Всіх святих у землі Руській просіявшихГлас 1.
Петрів піст.
Дозволяється риба.

Совершается служба с полиелеемСобор всіх преподобних и Богоносних отців, на Святій Горі Афон просіявших.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Іуліяна Тарсійського (біл. 284-305). Знайдення  мощей преподобного Максима Грека (1996).

Сщмч. Терентія, єп. Іконійського (I). Прпп. Іулія пресвітера та Іуліана диякона (V). Мчч. Арчіла II, царя Іверського (744), та Луарсаба II, царя Карталинського (1622) (Груз.).

Сщмч. Іоанна пресвітера (1918). Прп. Георгія спов (1932). Сщмч. ОлексіяПавла та  Миколая пресвітерів (1938). Прмч. Іони (1938). Мч. Микити (1942).

Євангельські Читання

Утр. – Ев. 2-е, Мк., 70 зач., XVI, 1-8. Лит. – Рим., 81 зач. (от полу́), II, 10-16. Мф., 9 зач., IV, 18-23. Свв.: Евр., 330 зач., XI, 33 – XII, 2. Мф., 10 зач., IV, 25 – V, 12.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

ПОКЛИКАВ ГОСПОДЬ ПЕТРА ТА АНДРІЯ, І ВОНИ ВІДРАЗУ Ж ЗАЛИШИЛИ ВСЕ ТА ПІШЛИ ЗА НИМ. ПОКЛИКАВ ІАКОВА ТА ІОАННА, І ВОНИ ВІДРАЗУ Ж ЗАЛИШИЛИ ВСЕ ТА ПІШЛИ ЗА ГОСПОДОМ. ЧОМУ Ж ВОНИ ТАК ШВИДКО І З БАЖАННЯМ ПІШЛИ?

ВІД ТОГО, ЩО ПОБАЧИЛИ КРАЩЕ. ТАКИЙ ОТ ЗАКОН У НАС В ДУШІ, ЩО, ВКУСИВШИ ТА ПОЗНАВШИ КРАЩОГО, ВОНА ВІДВЕРТАЄТЬСЯ ВІД НЕДОБРОГО ТА ПОЛИШАЄ ЙОГО.

ТУТ ВІДБУВАЄТЬСЯ ТЕ Ж, ЩО ГОСПОДЬ ПОКАЗАВ У ПРИТЧІ ПРО СКАРБ, СХОВАНИЙ У СЕЛІ, І ПРО БІСЕР ДОРОГОЦІННИЙ. ЦЕЙ СКАРБ ТА БІСЕР – ЦЕ ВІРА В ГОСПОДА І СПІЛКУВАННЯ З НИМ ПО СИЛІ ВІРИ.

ВЛАСНИКАМИ ЦЬОГО МИ НАЗИВАЄМОСЬ ЩЕ ПІД ЧАС ХРЕЩЕННЯ. ЧОГО Ж МИ ТАК МАЛО ЦІНУЄМО ТАКИЙ СКАРБ, МАЙЖЕ НЕ ЦІНУЮЧИ, МІНЯЄМО НА НІЩО? ВІД ТОГО, ЩО ЧАС ВИХОВАННЯ НЕ ВВОДИТЬ НАС У СМАК ЦЬОГО СКАРБУ, І ВІН СТАЄ ЧУЖИЙ НАШОМУ СЕРЦЮ.

СЕРЦЕ НАШЕ НЕ ЗНАЄ ЦЬОГО КРАЩОГО. ВОНО ЗНАЄ ТІЛЬКИ ТЕ, ЩО З ПОГАНОГО МЕНШ ПОГАНЕ, А ЩО БІЛЬШ, І НА ЦЬОМУ ФОРМУЄ СВІЙ ПОГЛЯД.ТУТ І ПРИЧИНА УСЯ, ВІД ЧОГО ОДНИХ КЛИЧЕ ГОСПОДЬ І ВОНИ ЙДУТЬ, А МИ,  ПРИЗВАНІ, ВТІКАЄМО ВІД НЬОГО.

Вас може зацікавити

10 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Віра, Надія, Любов і Софія: досвід святості й дивних cтосунків

Редактор Головний

Керуючий єпархією звершив молебень перед початком доброї справи у кафедральному соборі

Редактор Головний