20 C
Lutsk
Неділя, 20 Червень, 2021
УПЦ

«Слово Предстоятеля»: Про те, як навчитися переносити випробування благодушно

Якщо ми будемо молитися, поститися і виконувати Божественні заповіді, то досягнемо такого ступеня досконалості, коли трагедії земного життя для нас будуть малозначущими і взагалі не матимуть серйозного впливу.

29 травня 2021 року в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов дванадцятий випуск нового сезону щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Як нагадав Предстоятель, священні закони — це той шлях, що веде людину до духовної досконалості.

 

«На цьому шляху людина зустрічає труднощі, які має перетерпіти, перебороти. І Бог дав людині таку силу, — додав Архіпастир. — Святі отці життя називають бурхливим морем, в якому хвилі то підіймаються, то опускаються. Та людина, яка живе з Богом, легко переходить через бурхливе море, а для людини, яка живе без Бога, всяка хвиля є трагедією. Іншими словами, та людина, яка в житті більше надіється на Бога, ніж на себе, переходить море земного життя благополучно, а та людина, яка більше надіється на себе, з великими труднощами переходить море земного життя».

Його Блаженство пригадав декілька повчальних прикладів із життя спочилого Сербського Патріарха Павла, котрий показав нам, як треба благодушно переживати все, що попускає Господь.

За словами Блаженнішого владики, коли почалася війна в Сербії, Патріарх Павел взяв на себе подвиг щодня звершувати Божественну літургію та за богослужінням молитися про мир і за рідну землю. Перед літургією він щоразу приймав душ. Одного разу з Патріархом сталася велика прикрість – він послизнувся у ванні та ошпарився гарячою водою. Послушник, почувши його крик, зламав двері ванни і  викликав швидку допомогу. Патріарх отримав сильні опіки шкіри.

«З Божою милістю лікарі його вилікували, і вже згодом Патріарх Павел прийшов на засідання Синоду, — продовжив владика. — Члени Синоду стали його питати, як так сталося, хотіли почути зворушливу, жалісну історію. Але Патріарх тільки всміхнувся та сказав, що “якби не мій послушник, який зламав двері і витяг мене з гарячої ванни, викликав швидку, то ви б з мене вже мали суп”. Потім промовчав і додав: “Лише пісний”. Тому що він був дуже худенький. Так благодушно переніс Патріарх Павел випробування, що інших нівечать».

Також Блаженніший владика пригадав слова Патріарха Павла, сказані ним у літаку у відповідь на питання, чи не боїться він літати над морем. «Я в житті стільки багато з’їв риби, — навів владика слова Патріарха, — то якщо Бог дасть, щоб я впав у море, буде справедливо, що риба мене з’їсть».

Підсумовуючи сказане, Митрополит Онуфрій підкреслив: «Для того щоб ми були великодушні у випробуваннях життя, ми повинні жити за волею Божою, яка описана Святими Божественним заповітами. Якщо ми будемо молитися, поститися, намагатимемося виконувати ті установи, які Бог дав для нашої духовної досконалості, то досягнемо такого ступеня досконалості, коли трагедії земного життя для нас будуть малозначущими і взагалі не будуть мати на нас серйозного впливу».

Вас може зацікавити

Захоплююся тим, як Митрополит Онуфрій сприйняв цю кризу — інтерв’ю з митрополитом Афанасієм Лімасольським про релігійну ситуацію в Україні

Редактор Головний

Митр. Антоній (Паканич) розповів, що означає “возлюбити ближнього, як самого себе”

Редактор Головний

Головним подвигом останніх християн буде терпіння скорбот і хвороб, – Предстоятель

Редактор Головний