4.5 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Всі новини Календар

13 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 17-а після П’ятидесятниці. Глас 7.
День пісний.

Совершается служба на шестьСщмч. Григорія єп., просвітителя Великої Вірменії (бл. 335). Совершается служба со славословиемПрп. Григорія Пельшемського, Вологодського чудотворця (1442). Совершается служба с полиелеемСвт. Михаїла, першого митр. Київського (992).

Мцц. Рипсимії Гаїанії і з ними 35-ти святих дів (початок IV).

Сщмч. Прокопія пресвітера (1918). Сщмчч. ПетраВ’ячеславаПетраСимеонаВасилія, Олександра пресвітерів, Серафима диякона, прмц. Олександри, мчч. Олексія і Матфея, мц. Аполлінарії  (1937). Св. Філософа спов., пресвітера (1937). 

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 35 зач. (від полу́), X, 1-9 . Літ. – Єф., 223 зач., III, 8-21. Лк., 21 зач., V, 33-39, і за четвер (під зачало): Єф., 225 зач., IV, 14-19. Лк., 23 зач., VI, 12-19. Свт.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Ін., 36 зач., X, 9-16.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

(ЛК. 5, 33-39).СИНАМ ШЛЮБНИМ НЕПРИСТОЙНО ПОСТИТИ ПОКИ З НИМИ ЖЕНИХ, СКАЗАВ ГОСПОДЬ, І ТИМ  ПРОРІК ЗАКОН, ЩО І В ЧЕСНОТАХ ВСЬОМУ СВОЄ МІСЦЕ ТА ЧАС.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

І ЦЕ ДО ТОГО НЕВІДКЛАДНО, ЩО СПРАВА НЕВЧАСНА ТА НЕДОРЕЧНА ВТРАЧАЄ СВОЮ ДОБРОТНІСТЬ ЗОВСІМ АБО ЧАСТИНУ. У ПРИРОДІ ЗОВНІШНІЙ ГОСПОДЬ УСЕ ВЛАШТУВАВ МІРОЮ, ВАГОЮ ТА ЧИСЛОМ; ХОЧЕ, ЩОБ І В МОРАЛЬНОМУ ПОРЯДКУ БУЛО БЛАГОПРИСТОЙНО ТА ЗА ЧИНОМ.

 

ВНУТРІШНЯ БЛАГОПРИСТОЙНІСТЬ СКЛАДАЄ ПОЄДНАННЯ КОЖНОЇ ЧЕСНОТИ В СУКУПНОСТІ АБО Є ГАРМОНІЄЮ ЧЕСНОТ, ЩОБ НІЯКА НЕ ВИДАВАЛАСЯ БЕЗ ПОТРЕБИ, А ВСІ БУЛИ У СТРОЮ, ЯК ГОЛОСИ В ХОРІ.

 

ЗОВНІШНЯ БЛАГОПРИСТОЙНІСТЬ КОЖНІЙ СПРАВІ ДАЄ СВОЇ МІСЦЯ ТА ЧАС. КОЛИ ВСЕ ЦЕ ВЛАШТОВУЄТЬСЯ, ЯК ПОТРІБНО, ТОДІ ВІДБУВАЄТЬСЯ ТЕ Ж, ЩО КРАСИВУ ОСОБУ ОДЯГНУТИ В ПРЕКРАСНИЙ ОДЯГ. ДОБРОЧЕСНІСТЬ БЛАГОВИДНА, І ВНУТРІШНЬО І ЗОВНІШНЬО, Є ЛЮБ’ЯЗНОЮ; А РОБИТЬ ЇЇ ТАКОЮ ХРИСТИЯНСЬКА РОЗСУДЛИВІСТЬ У СТАРЦІВ – МІРКУВАННЯ, ЩО НАБУВАЄТЬСЯ ДОСВІДОМ, ЗДОРОВИМ ОБГОВОРЕННЯ ЖИТІЙ СВЯТИХ ПРИ СВІТЛІ СЛОВА БОЖОГО.

Вас може зацікавити

6 жовтня – Православна Церква згадує Зачаття Іоанна Предтечі

Редактор Головний

Єпископ Афанасій звершив Чин похорону настоятеля Свято-Іллінського храму м. Луцьк прот. Миколи Гоменюка

Редактор Головний

Для чого необхідно знати вчення про Святу Трійцю

Редактор Головний