21.8 C
Lutsk
Субота, 25 Травень, 2024
Всі новини Календар

30 жовтня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 22 після П’ятидесятниці. Посту немає.
Прор. від 12-ти Осії (820 р. до Р. Х.). Прмч. Андрія Критського (767). Мчч. безсрібників Косми і Даміана, Аравійських, та братів їхніх, мчч. Леонтія, Анфима та Євтропія (287 або 303). Перенесення мощей прав. Лазаря Чотириденного, єп. Кітійського (898). Прп. Антонія Леохнівського, Новгородського (1611). Сщмчч. Неофіта Любимова й Анатолія Івановського пресвітерів, прмчч. Іакінфа (Пітателєва) і Каліста (Опаріна) (1918); сщмч. Олександра (Щукіна), архієп. Семипалатинського (1937). Кончина (1942) та знайдення мощей (2008) блж. інокині Параскеви Старобільської. Ікон Божої Матері, йменованих «До Різдва й після Різдва Діва» (1827) та «Визволителька».

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Кол. 2:13-20 (зач. 255). Єв.: Лк. 9:18-22 (зач. 43).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“За кого вважає Мене народ?” (Лк.9:18) – запитував Господь. У відповідь на це апостоли передали поширені в народі думки про Нього, які всі будувалися за тодішнім способом уявлень: хтось говорив, що Він Іоанн Хреститель, хтось, що Він Ілля, хтось, що якийсь із стародавніх пророків воскреслий. Як же нині відповідають? Теж по-різному і кожен по-своєму способу мислення. Матеріалісти, безбожники і бездушники з породи мавп яку відповідь дадуть, коли в них немає ні Бога, ні душі? Спірити, подібно до аріанів, відбуваються відповіддю, яка проклята на I Вселенському соборі.
Деїсти бачать Бога дуже далеким від світу, і, будучи не в силах вмістити у своїй системі таїнства втілення, відповідають як евіоніти, соцініани. Подібні відповіді ви зустрінете і в нашому суспільстві, бо зазначені трьох родів особистості є і множаться і в нас. Але, дякувати Господу, є ще в нас безмірно переважаюче число тих, хто щиро вірить і суворо дотримується апостольського сповідання, що Господь Іісус Христос – втілений єдинородний Син Божий, ще в раю обітований прабатькам нашим Спаситель і Відкупитель роду людського. Яка сторона пересилить – єдиному Богу відомо. Будемо молитися за збереження в нас світла Христового і за вигнання темряви лжевчень. Ласі ми на погане; тому не дивно, що брехня і візьме гору. Вона і нині вже ходить вулицями міста відкрито, тоді як колись боязко ховалася від погляду віруючих християн.

Вас може зацікавити

У Свято-Георгіївському храмі с. Башлики відбулись святкування з нагоди престольного свята

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл взяв участь у святкуваннях з нагоди дня обрітення мощей прп. Іова Почаївського

Редактор Головний

Єпископ Афанасій звершив Божественну літургію у кафедральному соборі

Редактор Головний